Redesign Gmailu pro Android i iOS telefony: Material design a bílá barva v hlavní roli

google gmail redesign

Od dnešního dne se začíná předělávat mobilní aplikace Gmailu. A to jak na Androidu, tak i na iOS. Podobně jako jsme se v minulém roce 2018 dočkali Material designu ve webové verzi Gmailu, se s odstupem nový design dostává i na telefony. Nový design poznáte jednoduše, červená horní lišta zmizí a nahradí jí bílá verze. Změn je ale samozřejmě více.

Material Design dorazil i do mobilní aplikace Gmail

Gmail je jedna z posledních “důležitých” Google aplikací, která na telefonech ještě neobdržela Material Design. Dnešním dnem se to mění pro Android uživatele, za několik týdnů i pro iOS. V obou případech se bude aktualizace vydávat postupně a nemusí se na vás dostat ihned. V novém designu si můžete všimnout použití fontu Google Sans, obzvlášť v postranním panelu jdou vidět rozdíly. V neposlední řadě si všimnete velkého množství bílých míst. Tmavý režim se prozatím nepodporuje, ale pravděpodobně se ho dočkáme v následujících měsících, jak se bude blížit vydání Androidu Q.

Pokud používáte více Google účtů, tak se rychlé přepínání přesunulo na pravé horní strany přímo do vyhledávací lišty. Ta je nově určena k hlavní navigaci v aplikaci Gmail. Obsahuje i tlačítko pro otevření menu. Samotný redesign nepřináší mnoho nových funkcí. Jedna z nových funkcí je možnost zvolit si způsob, jakým se budou emaily zobrazovat. Vybrat jde z výchozího, komfortního anebo kompaktního zobrazení. Mírně se rovněž upravily některé ikony položek.

google gmail aplikace android telefon tablet
Gmail
Gmail

Jak se vám líbí nový design aplikace Gmailu?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)