Recenze LG Optimus Me (P350)

lg_p350_optimus_me

Dnes Vám představíme levnější verzi velmi úspěšného LG Optimus One. LG Optimus Me je další chytrý telefon z řady Optimus, kterým se LG snaží úspěšně zaplnit všechny cenové kategorie trhu tak, aby si každý vybral to svoje v poměru cena/výkon.

Obsah balení

Po otevření krabice a vyjmutí příslušenství se před Vámi objeví na dnešní dobu běžné vybavení, které Vás zřejmě ničím nepřekvapí. Je trošku škoda, že se v balení nenachází více výměnných krytů, které úvodní reklama na tento telefon hojně vyzdvihovala. Telefon však můžete zakoupit v pěti různých barvách a to červené, stříbrné, černé, modré a růžové.

 

Balení tedy obsahuje: telefon (v našem případě s modrým krytem), nabíječku, pecková sluchátka s mikrofonem, microUSB kabel a uživatelskou příručku.

lg optimus me Otevření krabice a vyndání telefonu

 

Vzhled a dílenské zpracování

LG Optimus ME je na první dojem malý, pohledný telefon, který se dobře drží a díky své velikosti výborně padne do ruky. Telefon je vyroben z lesklého plastu a všechny jeho hrany jsou zaoblené. I když je telefon plastový, jeho konstrukce je pevná, nikde nic nevrže a neprohýbá se.

 

Rozměry telefonu jsou 108 × 58 × 12 mm a váží pouze 108 g. Čtyři známá Androidí tlačítka v pořadí menu, domů, zpět, hledání jsou zde samozřejmostí. Optimus Me oproti klasickým Android telefonům disponuje 2 hardwarovými tlačítky pod displayem, sloužícím k přijetí a ukončení hovoru. Dále se využívají k uspávání, vypínání a zapínání telefonu.

optimus me Tlačítka pro ovládání hlasitosti a pohled na pravou stranu

 

Nad displayem najdete výstup reproduktoru a senzor přiblížení, avšak senzor okolního světla zde bohužel nenaleznete. Na horní hraně telefonu je pouze 3,5mm konektor pro připojení sluchátek. Nastavení hlasitosti se nachází na pravé straně telefonu. Levou stranu obsadil microUSB konektor, chráněný gumovou krytkou. A konečně zadní, ergonomicky tvarovaná strana s logem LG a fotoaparátem. Absence informační diody je bohužel u levnějších modelů jako Optimus Me běžná.

optimus me vs one, wildfire Srovnání s LG Optimus One a HTC Wildfire zepředu

optimes me vs wildfire, one Srovnání s LG Optimus One a HTC Wildfire zezadu

 

Hardware a display

Hardwarová výbava je téměř totožná s modely LG Optimus One a Chic, až na velikost a rozlišení displaye, uživatelskou paměť i RAM a fotoaparát, ke kterému se dostaneme později.

Procesor Qualcomm MSM7227 je taktovaný na 600 MHz, grafickým jádrem je Adreno 200, vystačující na všechny hry dostupné pro toto rozlišení displaye.

Paměť RAM má hodnotu 175,8 MB, k užívání vám však zbude pouze 70 MB, což je při větším množství spuštěných aplikací nevystačující a obtěžující. Aplikace se ovšem dají vypínat programem nainstalovaným přímo v telefonu.

Kapacitní TFT display s úhlopříčkou 2,8 “ má rozměry 43 × 57 mm o rozlišení 240×320 a počtem barev 262 tisíc. I s menším displayem zde funguje vícedotyková technologie, kterou využijete hlavně v galerii a Internetovém prohlížeči. Pohybový senzor je u řady LG Optimus samozřejmostí.

Hardwarové parametry:

 • Procesor: 600 MHz Qualcomm MSM7227
 • OS: Android 2.2 (Froyo) bez grafické nadstavby
 • Interní paměť: 158 MB
 • Paměť RAM: 175,8 MB (volných je cca 70 MB)
 • Velikost telefonu: 108 × 58 × 12 mm
 • Váha telefonu s baterií: 108 gramů
 • Displej: úhlopříčka 2,8 palců, TFT, dotykový, kapacitní, s rozlišením 240 x 320 px, 262 tisíc barev
 • GPS: ano
 • WiFi: 802.11b/g
 • Konektory: 3,5mm stereo audio konektor, micro-USB
 • Fotoaparát: 3 Mpx (2592 x 1944 pixelů), bez autofocusu, bez přisvětlovací diody či blesku
 • Baterie: Li-Pol, 1 250 mAh

Herní a multimediální výkon

Telefon jsme podrobili 2 benchmarkovým testům v Neocoru a Quadrantu. V Neocore si telefon vedl obstojně a získal celkově 39 FPS, avšak v Quadrantu pokulhával a získal pouze výsledky kolem 530.

Baterie a výdrž telefonu

S baterkou to je tak, jako u všech Android telefonů a vyčerpání její kapacity je závislé na užívání. Telefon při náročnějším provozu vydrží jeden den, avšak při spořivém zacházení se můžete přehoupnout přes 2 dny. Kapacita baterie je 1250 mAh.

Uživatelské prostředí

LG Optimus Me má klasické LG rozhraní, které nalezneme i ve vyšších modelech. Po úvodním spuštění a krátké animaci se dostanete na základní obrazovku s počtem 5 ploch, které je možné rozšířit až na 7.

 

V dolní části obrazovky se nachází 3 nejčastěji používaná tlačítka a to Hovory, Menu a Zprávy. Nastavení těchto tlačítek nelze upravovat, proto mnozí ze zkušenějších Androiďáků sáhnou po některém z upravovatelných launcherů.

Po najetí do seznamu aplikací (menu) si všimnete logického rozdělení na stažené a nativní aplikace. Toto rozdělení od LG si zaslouží pochvalu. Je velmi praktické a přehledné. Dále také můžete vytvářet nové seznamy aplikací v menu a dokonce je můžete z menu přímo odstranit, bez nutnosti použití správce aplikací.

LG-Optimus-Me- Menu

LG-Optimus-Me-P350 Nastavení menu

 

Odemykací obrazovka Vám nabídne základní informace, mezi které patří datum, čas, zmeškané události, ztišení telefonu a samozřejmě odemknutí.

Klávesnice

I na 2,8 “ je psaní pohodlné a mezi jednotlivými písmenky jsou dostatečné mezery. Klávesnici si můžete nastavit buď jako QWERTY nebo jako klasickou mobilní verzi na výšku. Při psaní SMS a otočení telefonu na šířku se Vám klávesnice automaticky změní na QWERTY variantu. Na klávesnici naleznete tlačítko pro rozšířené znaky, pod kterým se skrývají čísla, speciální znaky a smajlíci.

klávesnice qwerty klávesnice na šířku telefonu

klávesnicee qwerty klávesnice na výšku telefonu

 

Fotoaparát

Fotoaparát na běžné focení postačuje, ale absence autofocusu a LED diody z telefonu fotomobil rozhodně nedělá. Optimus ME pořizuje snímky o velikosti 3 Mpx (2 048 × 1 536). Nutností je klikat na softwarovou spoušť, protože zde chybí hardwarové tlačítko.

Multimedia

Hudební přehrávač pro běžné posluchače je dostačující. Skladby se samy rozčlení podle skladatelů a jednotlivých alb. Pro přehrávání videí se doporučuje stáhnout jeden z alternativních přehrávačů z Android Marketu, které zvládají i filmy bez konverze a s titulky. Stejně to je i s webovým prohlížečem, se kterým zobrazíte většinu stránek, ale nejnovější flash nepodporuje. U galerie se opět jedná o klasickou LG, která třídí fotky a obrázky podle jejich původu, a nechybí zde ani různé efekty a vychytávky.

LG-Optimus Hudební přehrávač

LG-Optimus Galerie LG

 

Shrnutí

LG Optimus ME je sympatický malý telefon, vhodný pro začínající Androiďáky, a jak už komerční reklama napovídá také pro ženské pohlaví. Za cenu okolo 3500 Kč dostanete zařízení se slušnou výbavou a plnohodnotným Androidem ve verzi 2.2 Froyo. Pokud nechcete moc utrácet za telefon, může být právě LG Optimus Me tou správnou volbou.

Klady

 • Kvalita zpracování
 • Stylový telefon
 • Android 2.2 Froyo
 • Cena
 • Hmotnost a rozměry
 • Rozložení a úpravy menu

Zápory

 • Absence autofocusu u fotoaparátu
 • Chybějící notifikační dioda
 • RAM paměť (větší množství spuštěných aplikací způsobuje zpomalení)

 

David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (48)