Realme X7 Pro Extreme Edition představen. V některých věcech je horší než původní model

nový mobil realme

Realme X7 Pro se nám představilo minulý měsíc a nyní se nám oficiálně představil model Extreme Edition. Ten přichází s některými vylepšeními, ovšem v něčem je od předchozí verze i horší, což je trochu překvapení. Pojďme si jej tedy představit.

Realme X7 Pro Extreme Edition oficiálně

Přední stranu telefonu pokrývá 6,55″ AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí. Původní X7 Pro přitom disponoval 120 Hz displejem, což je trochu škoda. V nové verzi je displej také zahnutý, zatímco v té původní je plochý. Na zadní straně se pak nachází tři snímače. Ten hlavní s rozlišením 64 MPx, dále je zde 8 MPx ultraširoký a 2 MPx makro kamerka. Realme tak vynechalo pouze 2 MPx hloubkový snímač, což většina zákazníků asi přežije.

Systémem je Realme UI 2.0, který je postaven na Androidu 11. A co výkon? Srdcem telefonu je čipset MediaTek Dimensity 1000+, kterému dopomáhá buď 6, 8 nebo 12 GB RAM. Z úložiště dostaneme na výběr ze 128 a 256 GB. O výdrž se stará 4 500 mAh baterie s podporou 65 W nabíjení. Potěší také čtečka otisků prstů v displeji, stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos, NFC či podpora 5G sítí. Verze s 8 GB RAM a 128 GB pamětí vyjde na 2399 CNY, což je asi 8 090 korun bez daně.

Co na telefon a jeho cenu říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)