TOPlist

Do telefonů Realme X2 míří Android 10 v nové nadstavbě. Vypadá dobře

Realme UI X2 Android 10

Společnost Realme, která svou nabídkou telefonů a související cenovou politikou vlétla do světa mobilních telefonů jako dravec, přináší další důvod k zájmu o její přístroje. Do modelů řady X2, které se prodávají i v České republice, pomalu putuje betaverze nadstavby Realme UI se základy na Androidu 10. A když píšeme „Realme UI“, nemyslíme tím doposud známý Color OS. Čínská firma se rozhodla do budoucna rozvíjet novou nadstavbu, která ponese právě i její jméno. V telefonech X2 a X2 Pro se tak začíná objevovat Android 10 v nadstavbě Realme UI s verzí 1.0. Jako první přišel na řadu trh v Indii, odkud pocházejí také pořízené snímky obrazovek.

Pokud byste se pokoušeli hledat rozdíly mezi novou nadstavbou a Color OS 7, moc jich nenajdete. Radikální nástup prvků z Androidu 10 taky není úplně znatelný, ale myslíme si, že se výsledek celkem povedl. Navíc je potřeba mít na paměti, že jde o vydání 1.0 a to ještě v betaverzi. Jaké jsou hlavní prvky nové nadstavby? Pro hlavní plochu jsou k dispozici tři styly s různými možnostmi pro zobrazení ikon. Ty jsou v základním nastavení kruhové, ale na výběr je i několik dalších vzhledů. Lze dokonce nastavovat i zaoblení rohů. K základním možnostem zabudovaného launcheru patří i volby pro velikost mřížky, fontům, animacím či přejetí prstem dolů na domácí obrazovce.

Nový Realme UI se základem na Android 10 pro telefony X2 ukazuje také vylepšení u tmavého režimu. Byl už v Color OS 6.0.1, ale nebyl tak propracovaný a dotažený. Systém teď dokonce nabízí u dark módu nastavení různých dob pro jeho automatické zapnutí. Při příchozím hovoru se rozsvítí okraje displeje, což připomíná řešení v ONE UI od Samsungu. Mezi další novinky patří třeba duální audio (zvuk může jít do jack konektoru i přes Bluetooth), možnost pořizovat snímky obrazovky třemi prsty nebo nová animace při nabíjení. Update dorazil i do aplikace pro fotografování a natáčení videí. Zájemce o pořizování videozáznamů obrazovky v Realme telefonech potěší nová možnost pauzování a výběru zdroje zvuku.

Jak se vám na první pohled líbí nové Realme UI?

Zdroj: msp

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)