Za rohem je úplně nová řada mobilů! První Realme Note má překonat Redmi Note 13

realme note
  • Infinix a Redmi už svou řadu Note mají
  • Brzy se k nim přidá další velký výrobce
  • Realme Note 1 dostane 108MP foťák a slušný čip

Řada Redmi Note 13 se v Česku představila teprve včera a už nyní se ji rýsuje docela dost zajímavá konkurence. Společnost Realme totiž podle všeho představí zcela novou řadu telefonů Realme Note. Pravděpodobně ze startu představí jeden telefon, přičemž uniklá fotografie potvrzuje, že se bude srovnávat především se základním Redmi Note 13 a také Infinix Note 30. Parametry vypadají velice zajímavě, ačkoliv jsou (vyjma 8MP ultrašíra) shodné s Realme 11 Pro.

Realme Note 1 by měl spatřit světlo světa ještě v lednu a pochlubí se 6,67palcovým OLED panelem s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí, navrch přidá čtečku otisků prstů pod displejem 16MP selfie kamerku. Tyto parametry jsou přibližně shodné s Redmi Note 13, až na rozlišení předního fotoaparátu, jelikož Redmi Note 13 disponuje 13MP snímačem. Megapixely ale určitě nejsou všechno. Na nich ale mimochodem společnost nešetří ani na zadní straně, kde nalezneme 108MP hlavní snímač společně s 8MP ultraširokým a 2MP makro kamerou.

Nejvíce mě osobně zaujal použitý čipset Dimensity 7050, který v testech překonává například Snapdragon 695. Baterie bude mít na svou cenu standardních 5000 mAh a nebude chybět podpora 67W nabíjení. Nová řada by mohla s nižší střední třídou pěkně zahýbat. Doufejme, že ji společnost představí i pro český trh.

Jak se těšíte na první Realme Note?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)