Realme C20 oficiálně: velice levný telefon s Androidem 10 a 5 000 mAh baterií

levný telefon realme

Společnost Realme oficiálně představila model Realme C20. Jedná se o velice dostupný telefon se skromnou výbavou, ale tomu odpovídá také cena. Jako první se bude prodávat ve Vietnamu, ale měl by se dostat také do ostatních zemí. Pojďme si jej tedy představit.

Realme C20 oficiálně

Přední stranu pokrývá 6,5″ LCD displej s HD+ rozlišením, což je u telefonů z řady Realme C poměrně obvyklý parametr. Na horní straně jej narušuje kapkovitý výřez s 5 MPx selfie kamerkou. Na zadní straně se pak nachází čtvercový modul, kde se nachází pouze jeden hlavní 8 MPx snímač a LED blesk. Kromě toho zde nalezneme také reproduktor. O výkon se pak stará čipset MediaTek Helio G35, kterému sekundují 2 GB operační paměti RAM a 32 GB úložiště. To je navíc možné rozšířit skrz microSD kartu.

Potěší také třeba přítomnost audio jacku nebo velká 5 000 mAh baterie. Systémem je pak Android 10. Telefon je nabízen ve dvou barevných variantách – černé a modré a jeho cena začíná na 2 490 001 VND, což je asi 2 300 korun bez daně.

Jak se vám líbí Realme C20?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)