realme v Evropě představí levný notebook se slušným výkonem a praktickým displejem

realme book

Společnost realme je jednou z nejrychleji rostoucích firem v oblasti mobilních telefonů a zdá se, že chce pokračovat i v jiných odvětvích. Loni nám představila laptop realme Book a tablet realme Pad, na konci ledna nám pak ukázala také realme Book Enhanced Edition, který je ale v současné době k dispozici pouze v Číně. Podle nejnovějších informací se má však pod názvem realme Book Prime dostat v dubnu také na globální trh.

Realme Book Prime má přijít do Evropy

Aby v tom nebyl zmatek, realme Book Slim je ten stejný notebook, akorát se pod tímto názvem prodává v Indii. Takže tohle bude už jeho třetí název. Stroj jako takový bude ale poměrně zajímavý, zachová-li si nižší cenu a všechny specifikace. Pod kapotou mu tiká procesor Intel Core i5-11320H (11. generace) a o jeho chlazení se starají dva ventilátory. Dopomáhá mu 16 GB RAM a 512GB SSD disk.

Přední stranu laptopu pak pokrývá 14″ IPS LCD panel s rozlišením 2160 x 1440 pixelů a poměrem stran 3:2. Ten je podle našeho názoru mnohem praktičtější než standardní 16:9 a hodí se nejen pro práci s textovými soubory, ale také třeba v případech, že chcete mít na jednom displeji otevřené dvě aplikace. V Číně si firma za notebook žádá 4 700 CNY, což je přibližně 16 000 Kč bez daně. Kdyby se u nás laptop prodával někde okolo 19 000 Kč, šlo by o poměrně zajímavou koupi.

Jaký notebook používáte vy?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)