TOPlist

Zatopí realme Book laptopům od Xiaomi? Mrkněte na specifikace

realme book specifikace

Společnost realme se donedávna soustředila výhradně na trh s mobilními telefony, popřípadě příslušenstvím jako jsou bezdrátová sluchátka. Vše se ale změnilo, když firma oznámila, že představí vlastní tablet a notebook – realme Pad a realme Book. Obě zařízení mají být představeny již 18. srpna, ovšem nyní o druhém zmiňovaném máme spoustu zajímavých detailů.

realme Book bude prý představen 18. srpna

realme sice na oba dva produkty lákalo, ovšem jejich specifikace neodhalilo. Tak to za něj musel udělat leaker Digital Chat Station, který tvrdí, že bude laptop vybaven procesorem Intel Core i5-1135G7, tedy 11. generací procesorů od Intelu řady Tiger Lake. Jedná se o čtyřjádrový procesor s osmi vlákny, který dokáže pracovat na frekvenci až 4,2 GHz. Dopomáhat mu bude integrovaný grafický čip Intel Iris Xe.

realme Book

Dominantou má být 14″ displej s Full HD rozlišením a notebook má mít hliníkovou konstrukci. Co se týče designu, je realme Book dosti podobný MacBooku Air. Samozřejmostí je systém Windows 10 a také Thunderbolt 4 port. O úspěchu či neúspěchu tak zřejmě rozhodne cena. Ta musí být minimálně na stejné úrovni, jako Xiaomi notebooky, které dnes nabízejí vynikající poměr mezi cenou a výkonem.

Jaký notebook aktuálně používáte?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)