realme představilo kompaktní notebook s ostrým displejem a solidní cenou

realme notebook

Společnost realme právě v Číně odhalila svůj nový notebook s názvem realme Book Enhanced Edition Air. Poněkud zvláštní název se dá pochopit, jelikož se jedná o volný překlad z čínštiny a dá se předpokládat, že pokud se objeví na globálním trhu, dostane jednodušší označení.

realme Book Enhanced Edition Air je kompaktní laptop se solidním výkonem i cenou

Jedná se o vylepšenou verzi již dříve představeného laptopu realme Book Enhanced Edition, která je díky plastové konstrukci lehčí a váží pouhých 1,39 kg. V nejtlustším místě má pak 14,9 mm a jde tak o poměrně kompaktní zařízení. Dominantou je zde 14″ IPS LCD displej s rozlišením 2160 x 1440 pixelů a poměrem 3:2, který je vhodný třeba na práci s textem. Nechybí ani HD kamera, podsvícená klávesnice nebo čtečka otisků prstů v power tlačítku.

Co se týče portové výbavy, můžeme počítat s USB-C 3.2 Gen 2, USB-A 3.1 Gen 1, audio jackem a také Thunderboltem 4. Pod kapotou pak tiká procesor Intel Core i5-11320H v kombinaci s 16 GB LPDDR4X RAM a 512GB NVMe SSD diskem. O grafický výkon se pak stará integrovaný čip Intel Iris Xe, přičemž systémem je Windows 11. Výrobce udává, že na jedno nabití vydrží díky 54 Wh baterii až 12 hodin, přičemž podporuje 65W nabíjení. K dostání bude v zelené a šedé barvě a to za cenu 4 699 CNY, což je asi 16 000 korun bez daně.

Jaký laptop aktuálně používáte?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)