realme 9 nabízí 108Mpx foťák, pěkný design a jednu poměrně unikátní funkci

realme 9

Společnost realme letos představila novou řadu realme 9 poněkud netradičně. Jako první se totiž na trh dostaly telefony Pro, Pro Plus a odlehčený model 9i. Nyní jsme se konečně dočkali také základního realme 9 4G, které vypadá poměrně zajímavě.

realme 9 4G nabízí senzor srdečního tepu v displeji

Dominantou přední stranu realme 9 4G je 6,4palcový Super AMOLED displej s Full HD+ rozlišením, 90Hz obnovovací a 360Hz vzorkovací frekvencí. Maximální jas činí 1 000 nitů a pokrývá jej ochranné sklo Gorilla Glass 5. Narušuje jej průstřel ve kterém nalezneme 16Mpx selfie kamerku. Potěší také čtečka otisků prstů v displeji, která umí navíc měřit srdeční tep, což je vskutku unikátní funkce.

Na zadní straně se nachází trojice snímačů v čele se 108Mpx objektivem ISOCELL HM6. Ten nabízí technologii NonaPixel Plus 9-to-1 pixel binning. Jde mimochodem o vůbec první mobil, ve kterém se tento snímač nachází. Doplňuje jej 8Mpx ultraširoký snímač a 2Mpx makro kamerka.

THIS IS CONFUSING!⚡realme 9 4G Unboxing & First Impressions

THIS IS CONFUSING!⚡realme 9 4G Unboxing & First Impressions

Pod kapotou tohoto modelu tiká čipset Qualcomm Snapdragon 680 v kombinaci s 8 GB RAM a 128GB úložiště typu UFS 2.1. Výdrž má na starost 5000mAh baterie s podporou 33W nabíjení a potěší také přítomnost audio jacku. Telefon vychází v přepočtu asi na 6 000 Kč i s daní, ovšem zda se dostane i k nám není v tuto chvíli jasné.

Přijde vám nové realme 9 4G zajímavé?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)