Realme 8 Pro oficiálně: nejen 108 MPx fotoaparát ve střední třídě

realme nový mobil 108 mpx

Společnost Realme právě oficiálně představila modely Realme 8 a 8 Pro. Telefony mají dorazit do Evropy příští týden, ovšem nyní jsou k dispozici pouze v Indii. Nabízí poměrně zajímavý design, kvalitní fotoaparáty i zajímavý výkon. V tomto článku si představíme Pro verzi.

Realme 8 Pro oficiálně

Jedním z největších upgradů oproti předchozí generaci je hlavní 108 MPx fotoaparát. Jedná se o Samsung HM2 snímač, který podporuje pixel binning 9v1, konečné rozlišení snímku je tedy 12 MPx. Senzor podporuje také 3x zoom. Dále je zde 8 MPx ultraširoký fotoaparát, 2 MPx makro kamerka a 2 MPx monochromatický snímač. Přední stranu telefon pak pokrývá 6,4″ Super AMOLED displej, který má 180 Hz vzorkovací, ovšem pouze 60 Hz obnovovací frekvenci.

Realme 8 Pro hands-on & key features

Realme 8 Pro hands-on & key features

Pod kapotou nám tiká čipset Snapdragon 720G, který firma dobře zná. Použila ho totiž hned v několika různých telefonech. Úložiště je vždy 128 GB, ovšem můžeme si vybrat z 6 či 8 GB RAM. Úložiště lze ale rozšířit pomocí microSD karty. Spolu s novým telefonem C25 se jedná o první modely se systémem Realme UI 2.0, který je postaven na Androidu 11. O výdrž se pak stará 4 500 mAh baterie s podporou 50 W nabíjení. Z 0 na 100 % se telefon dobije asi za půl hodinky, což je skvělá hodnota. Telefon vychází na 280 liber, což je asi 8 500 korun.

Jak se vám telefon líbí?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)