realme uvedlo levného konkurenta pro Xiaomi Mi TV Stick. Nabízí podporu 4K i HDR10+

realme 4k tv stick

V posledních několika týdnech se spekulovalo kromě realme GT Neo2 také o Realme 4K Smart Google TV Stick. Obou produktů jsme se konečně dočkali, přičemž tento článek bude věnován druhému jmenovanému. Jedná se o konkurenta hlavně pro Xiaomi Mi TV Stick, který láká na hned několik zajímavých funkcí. Bohužel je zatím dostupný pouze v Indii a v tuto chvíli není jasné, zda a kdy se podívá do Evropy.

Realme 4K Smart Google TV Stick oficiálně

Realme 4K Smart Google TV Stick je jednoduchá tyčka a na první pohled byste si ji mohli splést s Fire TV Stick od Amazonu nebo Mi TV Stick od Xiaomi. Nalezneme zde HDMI konektor a microUSB konektor pro nabíjení. Firma tvrdí, že zařízení podporuje HDMI 2.1 pro výstup 4K při 60 fps a nechybí ani podpora HDR10+, samozřejmě pouze s kompatibilními zařízeními. Pod kapotou nám tiká čtyřjádrový čipset, ovšem realme neuvedlo jeho přesné označení. Dopomáhají mu 2 GB RAM a 8GB úložiště.

Ačkoliv mohlo realme sáhnout po referenčních ovladačích Google TV, zvolilo vlastní cestu a představilo ovladač vlastní. V Indii je dostupný za cenu 3 999 INR, což je asi 1 150 korun bez daně.

Jaké Android TV/Google TV zařízení používáte vy?

Zdroj: realme

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)