Realme 12 Pro(+) je unikátní nejen vzhledově. Teleobjektiv se dostává do střední třídy!

realme 12 pro
  • Telefony Realme 12 Pro a Pro+ se konečně oficiálně představily
  • Lákají na solidní specifikace a teleobjektiv ve střední třídě
  • V tuto chvíli však není jasné, zda se objeví i v Česku

Po dlouhém čekání nám společnost Realme konečně ukazuje novou řadu 12 Pro, která zahrnuje jak základní, tak i Plus variantu. Oba dva telefony jsou designově totožné, mají i stejný displej a liší se především v oblasti fotoaparátů a výkonu. Pojďme si je společně ukázat.

Jak již bylo řečeno, displej obou modelů, tedy Realme 12 Pro i Realme 12 Pro+ je totožný. Díváme se na 6,7palcový OLED panel se 120Hz obnovovací frekvencí, Full HD+ rozlišením a špičkovým jasem 950 nitů, což je na danou cenovku přinejlepším průměrná hodnota. Telefony mají také totožnou 5000mAh baterii s podporou 67W kabelového nabíjení, které zajistí 50 % za 19 minut.

realme 12

Pod kapotou Realme 12 Pro tiká čipset Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, varianta Plus spoléhá na ještě výkonnější Snapdragon 7s Gen 2. Ten známe například z nedávno uvedeného POCO X6 5G. Kromě výstředního a z mého pohledu vkusného designu, bude chtít dvojice telefonů nalákat také na fotoaparáty. Výbava totiž vypadá na danou cenu velmi dobře. Levnější model dostal nový 50MP hlavní fotoaparát IMX882 od Sony, 8MP ultraširoký senzor a 32MP teleobjektiv s 2x zoomem. Především teleobjektiv není v této ceně standardem, spíše raritou. Chlubí se až 20x digitálním zoomem, dražší model je na tom ale ještě mnohem lépe.

Dostal totiž 50MP senzor IMX890, kterým je vybaven například i mnohem dražší ROG Phone 8 nebo třeba OnePlus 11. Dále je zde 64MP periskopický senzor s 3x optickým zoomem, ultraširoký senzor má stejné rozlišení jako u levnějšího bratříčka. Ten je však vybaven pouze 16MP selfie kamerou, Plusko dostalo 32MP snímač.

realme 12 Pro Series 5G | Luxury Watch Design

realme 12 Pro Series 5G | Luxury Watch Design

Oba modely startují se systémem Android 14 a nadstavbou Realme UI 5.0, k dostání budou v barvách Submariner Blue a Navigator Blue. V tuto chvíli je duo k dispozici v Indii, základní model ve verzi 8/128 GB začíná na 25 999 INR, tedy asi 7 200 korunách bez daně, Pro+ pak na 29 999 INR, což je asi o tisícovku více. Oficiální české zastoupení tvrdí, že budou telefony k dispozici i na mezinárodním trhu (což je ale ostatně i ten indický), ale zatím bohužel nevíme, zda se objeví i u nás.

Co říkáte na novou dvojici telefonů od Realme?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)