TOPlist

Do Česka míří krásné Realme 12 Pro(+), jeden e-shop jej dokonce prodává už nyní!

realme 12 pro cesko
  • Dvojice Realme telefonů střední třídy míří do Česka
  • Realme 12 Pro(+) přináší prémiový design hodný vlajkových lodí
  • Pochlubit se také může teleobjektivem nebo moderním Snapdragonem

Aktualizace (6. 3. 2024, 19:42): České zastoupení Realme v tiskovém prohlášení potvrdilo, že se řada oficiálně představí 19. března.

Původní znění článku

Koncem měsíce ledna bylo globálně představeno krásné duo modelů Realme 12 Pro a Pro+, které navzdory prémiovému designu na úrovni vlajkových lodí spadá do střední třídy, kam přináší teleobjektiv za velmi dostupnou cenu. Ačkoliv ještě dříve nebylo úplně jasné, zda se tahle dvojice dostane i k nám do Česka, nyní už můžeme tuhle skutečnost v podstatě potvrdit.

Oba modely jsme objevili v katalogu dvou tuzemských prodejců elektroniky. Zdá se, že Realme 12 Pro k nám dorazí v jediné konfiguraci s 12GB RAM pamětí a 256GB úložištěm, přičemž k dostání bude ve verzích Submarine Blue a Navigator Beige. Jeho dražší sourozenec pak do Česka míří ve variantě 12/512GB a k dispozici bude ve stejných barvách.

Co se týče ceny, portál K24.cz už nyní nabízí levnější z modelů za 11 029 Kč, dražší kousek pak stojí 13 787 Kč. Portál Huramobil pak možná prozradil datum vydání, které je dle něj stanoveno na 31. března. Detaily nicméně nemáme oficiálně potvrzené, takže pro 100% jistotu bude nejlepší počkat na informace od výrobce, popřípadě další úniky z větších e-shopů.

Realme 12 Pro sází na čipset Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1, 50Mpx hlavní fotoaparát Sony IMX882 a 32Mpx teleobjektiv s dvojnásobným zoomem. Model Pro+ se pyšní výkonnějším Snapdragonem 7s Gen 2 a pracuje s hlavním senzorem Sony IMX890 (také 50 Mpx), přičemž teleobjektiv je v jeho případě periskopický a nabízí třínásobný optický zoom. Jeho rozlišení navíc činí 64 Mpx. Oba telefony mají totožný displej se 120Hz frekvencí a FullHD rozlišením. Neliší se ani baterií, jež je 5 000mAh a lze ji dobíjet 67W výkonem.

 

Jak se Realme 12 Pro(+) líbí vám?

Zdroje: Realme, vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)