Real Time GPS Tracker: sdílejte svou polohu online v reálném čase!

Real_Time_GPS_Tracker_ico

Chcete dát svým obchodním partnerům, kolegům, přátelům, členům rodiny či komukoli dalšímu vědět, kde se aktuálně nalézáte? Obchod Play nabízí několik nástrojů pro sdílení polohy na webu v reálném čase. Jedním z nich je Real Time GPS Tracker.

Real Time GPS Tracker: sdílejte svou polohu online v reálném čase! Real Time GPS Tracker: sdílejte svou polohu online v reálném čase!

Před týdnem jsme ve článku Glympse: sdílejte svou polohu na webu! přinesli recenzi aplikace, která umožňuje snadné sdílení aktuální polohy s dalšími lidmi skrze webové stránky. Protože škála aplikací pro Android je skutečně velmi široká, přišli čtenáři v diskuzi pod článkem s další alternativou – programem Real Time GPS Tracker. Pejsek2 napsal: “(Glympse) používám už dlouho a spokojenost, ale mezi sebou v „rodině“ využíváme spíše GPS Tracker.” Bertolini se přidal s poznámkou: “Také používám GPS tracker, na sledování auta.” Podrobili jsme tedy tento program redakčnímu testu, s jehož výsledky vás nyní seznámíme.

Co Real Time GPS Tracker slibuje?

S touto aplikací můžete v podstatě provádět dvě věci:

 • Sdílet a zobrazit svou pozici v Mapách Google. Tímto způsobem bude vaše rodina a přátelé vždy vědět, kde jste a zda/že jste v bezpečí.
 • Podívat se na umístění přátel a rodinných příslušníků přímo v aplikaci.

Navíc tato aplikace poskytuje další funkce, což je důvod, proč je jedním z nejpopulárnějších “sledovátek” pro Android.

K čemu lze aplikaci použít?

 • Zobrazení vaši polohy rodině a přátelům. Ti vás mohou sledovat v reálném čase, zatímco běžíte, chodíte, jedete na kole, letíte na padáku, nebo jen cestujete vlakem nebo autem.
 • Sledujte svou rodinu a přátele – stačí, aby obě strany měly nainstalovaný tento program, a můžete se sledovat navzájem v reálném čase.
 • Jako náhrada služby Google Latitude.
 • Vložit mapu se svou pozicí na webové stránky nebo blog.
 • Můžete sledovat svého psa. Proč kupovat drahé “pet trackery”? Použijte levný telefon se systémem Android. Pak můžete sledovat polohu zvířete na mapě v reálném čase
 • Sledování cesty pro vaše zákazníky – vhodné například pro rozvozové služby.
Zobrazení polohy a doplňujících informací Zobrazení polohy a doplňujících informací

Nabízené funkce

 • Podpora nové verze Map Google.
 • Nová základní mapa: terénní.
 • Možnost sledování více uživatelů na jedné obrazovce.
 • Možnost zasílání zpráv sledovanému i sledujícím.
 • Poskytuje informace, jako je rychlost, převýšení, stav baterie a další.
 • Podpora mapových podkladů Mapy Google a OpenStreetMap.
 • Možnost vložit mapu s polohou na webovou stránku.
 • Volitelné automatické spuštění aplikace.
 • Vzdálené spuštění pomocí textové zprávy, nebo prostřednictvím webového portálu http://www.greenalp.com.
 • Různé vzdálené příkazy, které lze posílat prostřednictvím webu. Ideální pro sledování vašich dětí nebo domácích mazlíčků.
 • Podpora až dvou KML vrstev.
 • Podporuje ovládání skrze aplikace pro automatizaci telefonu, jako je například Llama nebo Tasker.

Jak Real Time GPS Tracker funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 0.9.12 jsme nainstalovali na redakční Samsung Galaxy SIII s alternativní ROMkou CyanogenMod 11.0 M9 (Android 4.4.4). Instalační balíček byl velký 2,9 MB.

Po prvním spuštění čeká uživatele uvítací dialog, nabízející spuštění úvodního průvodce nastavením. Průvodce následně vysvětlí, že pomůže s vytvořením URL adresy, kterou můžete nasdílet těm, kterým hodláte poskytovat informace o své poloze. Adresa přitom obsahuje uživatelské jméno, takže dalším logickým krokem je vytvoření účtu Greenalp. K jeho založení budete potřebovat pouze uživatelské jméno a dvakrát zadáte heslo. V záhlaví se průběžně zobrazuje slibovaná adresa ve formátu http://www.greenalp.com/RealTimeTracker/index.php?viewuser=uživatelské_jméno.

Nabídka spuštění úvodního průvodce nastavením Nabídka spuštění úvodního průvodce nastavením

Vytvoření nebo přihlášení k účtu Vytvoření nebo přihlášení k účtu

Zadání uživatelského jména a hesla Zadání uživatelského jména a hesla

Zadání e-mailové adresy pro obnovu hesla Zadání e-mailové adresy pro obnovu hesla

Ikona aplikace v oznamovací oblasti Ikona aplikace v oznamovací oblasti

V dalším kroku pak můžete zadat svou e-mailovou adresu pro případ, že byste heslo zapomněli. V tuto chvíli již funguje sledování vaší polohy na výše uvedeném odkaze, o čemž aplikace informuje prostřednictvím ikony v oznamovací liště.

V posledním kroku průvodce nabídne vstup do dalších nastavení, otevření stránky s nejčastěji kladenými otázkami a své ukončení.

Nabídka přehrání instruktážního videa Nabídka přehrání instruktážního videa

Následující video vám podrobně vysvětlí, jak můžete sdílet svou polohu.

How to share your location with RTT2 – “Send my url”

How to share your location with RTT2 - "Send my url"

Prostředí aplikace

Real Time GPS Tracker má moderní uživatelské rozhraní, sestávající z postranní a kontextové nabídky. Tlačítko Stop v nástrojové liště pak slouží k ukončení služby, dovolující sledování.

Největší část obrazovky zabírá mapa s vyobrazením aktuální polohy, nad kterou lze vyčíst počet sledujících, rychlost pohybu, přesnost GPS, počet viditelných satelitů a několik dalších údajů.

Postranní nabídka obsahuje položky:

Nyní již tedy víte, jak snadno a rychle někoho pozvat ke sledování vaší pozice – jednoduše mu přes Send Guest URL v postranní nabídce odešlete odkaz e-mailem, textovou zprávou, nebo skrze jinou aplikaci.

Zobrazení polohy sledovaného v mapě Zobrazení polohy sledovaného v mapě

Pojďme se krátce podívat, jaké lahůdky skrývá kontextová nabídka:

Možnosti nastavení

Možnosti konfigurace jsou vcelku rozsáhlé, čemuž odpovídá i skutečnost, že na SGS3 zaberou tři obrazovky.

Zdarma, nebo zaplatit?

Ve verzi zdarma jsou v aplikaci zobrazovány reklamní proužky, což se ovšem dá přežít. Pokud se jich chcete zbavit a současně byste rádi podpořili autora programu, můžete tak učinit prostřednictvím nákupu v aplikaci za roční poplatek ve výši necelých sto korun.

Resumé

Real Time Tracker je nesporně zajímavou alternativou k “sledovátku” Glympse, nabízející poněkud jinou filozofii fungování. Oba nástroje si jistě najdou své zapálené zastánce, z našeho subjektivního pohledu má ale malý náskok Glympse, a to především za uživatelské prostředí programu i webové aplikace. U Glympse nám také vyhovuje generování jednorázových odkazů pro každou “seanci” s vypršením platnosti po určené době, nebo při příjezdu/příchodu do cíle.

Real Time Tracker naopak oceníte, pokud chcete používat jeden permanentní odkaz, potřebujete sledovat více uživatelů s možností zobrazení jejich pozice na více nezávislých mapách. Dalšími plusy jsou chat sledovaného se sledujícími s možností předčítání textů hlasovou syntézou, široké možnosti konfigurace, či výběr z několika typů mapových podkladů. Každý z programů má prostě něco, co ten druhý nemá, a co současně může být rozhodujícím faktorem při výběru té nejlepší aplikace pro sdílení polohy v reálném čase.

Real Time Tracker 2 si z Obchodu Play stáhlo přes deset tisíc uživatelů a jeho hodnocení je velmi dobré – 4,4 z 5,0 možných. Tuto verzi je možné použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0 a vyšším. Konkurenční Glympse má více než milion instalací a o pouhou desetinu lepší známku.

Real-Time GPS Tracker 2
Real-Time GPS Tracker 2

Pro telefony se starší verzí systému je k dispozici první generace aplikace, kterou lze instalovat na Android 2.3 a vyšší Po více než milionu instalací hodnotí uživatelé Real Time Tracker známkou 4,2. Instalační balíček má v tomto případě 2,2 MB. Počítejte ovšem s výrazně zastaralejším uživatelským rozhraním a absencí některých funkcí, jež přinesla druhá generace tohoto nástroje.

Real-Time GPS Tracker
Real-Time GPS Tracker

Používáte pro sdílení polohy s dalšími uživateli jinou aplikaci? Neváhejte a podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem! Těm nejzajímavějším programům se budeme věnovat v některé z dalších recenzí.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

james-bond-logo_00000

IP Webcam – androidí špeh

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
8 min. uložit na později

Komentáře (18)