Real Time GPS Tracker: sdílejte svou polohu online v reálném čase!

Real_Time_GPS_Tracker_ico

Chcete dát svým obchodním partnerům, kolegům, přátelům, členům rodiny či komukoli dalšímu vědět, kde se aktuálně nalézáte? Obchod Play nabízí několik nástrojů pro sdílení polohy na webu v reálném čase. Jedním z nich je Real Time GPS Tracker.

Real Time GPS Tracker: sdílejte svou polohu online v reálném čase! Real Time GPS Tracker: sdílejte svou polohu online v reálném čase!

Před týdnem jsme ve článku Glympse: sdílejte svou polohu na webu! přinesli recenzi aplikace, která umožňuje snadné sdílení aktuální polohy s dalšími lidmi skrze webové stránky. Protože škála aplikací pro Android je skutečně velmi široká, přišli čtenáři v diskuzi pod článkem s další alternativou – programem Real Time GPS Tracker. Pejsek2 napsal: “(Glympse) používám už dlouho a spokojenost, ale mezi sebou v „rodině“ využíváme spíše GPS Tracker.” Bertolini se přidal s poznámkou: “Také používám GPS tracker, na sledování auta.” Podrobili jsme tedy tento program redakčnímu testu, s jehož výsledky vás nyní seznámíme.

Co Real Time GPS Tracker slibuje?

S touto aplikací můžete v podstatě provádět dvě věci:

 • Sdílet a zobrazit svou pozici v Mapách Google. Tímto způsobem bude vaše rodina a přátelé vždy vědět, kde jste a zda/že jste v bezpečí.
 • Podívat se na umístění přátel a rodinných příslušníků přímo v aplikaci.

Navíc tato aplikace poskytuje další funkce, což je důvod, proč je jedním z nejpopulárnějších “sledovátek” pro Android.

K čemu lze aplikaci použít?

 • Zobrazení vaši polohy rodině a přátelům. Ti vás mohou sledovat v reálném čase, zatímco běžíte, chodíte, jedete na kole, letíte na padáku, nebo jen cestujete vlakem nebo autem.
 • Sledujte svou rodinu a přátele – stačí, aby obě strany měly nainstalovaný tento program, a můžete se sledovat navzájem v reálném čase.
 • Jako náhrada služby Google Latitude.
 • Vložit mapu se svou pozicí na webové stránky nebo blog.
 • Můžete sledovat svého psa. Proč kupovat drahé “pet trackery”? Použijte levný telefon se systémem Android. Pak můžete sledovat polohu zvířete na mapě v reálném čase
 • Sledování cesty pro vaše zákazníky – vhodné například pro rozvozové služby.
Zobrazení polohy a doplňujících informací Zobrazení polohy a doplňujících informací

Nabízené funkce

 • Podpora nové verze Map Google.
 • Nová základní mapa: terénní.
 • Možnost sledování více uživatelů na jedné obrazovce.
 • Možnost zasílání zpráv sledovanému i sledujícím.
 • Poskytuje informace, jako je rychlost, převýšení, stav baterie a další.
 • Podpora mapových podkladů Mapy Google a OpenStreetMap.
 • Možnost vložit mapu s polohou na webovou stránku.
 • Volitelné automatické spuštění aplikace.
 • Vzdálené spuštění pomocí textové zprávy, nebo prostřednictvím webového portálu http://www.greenalp.com.
 • Různé vzdálené příkazy, které lze posílat prostřednictvím webu. Ideální pro sledování vašich dětí nebo domácích mazlíčků.
 • Podpora až dvou KML vrstev.
 • Podporuje ovládání skrze aplikace pro automatizaci telefonu, jako je například Llama nebo Tasker.

Jak Real Time GPS Tracker funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 0.9.12 jsme nainstalovali na redakční Samsung Galaxy SIII s alternativní ROMkou CyanogenMod 11.0 M9 (Android 4.4.4). Instalační balíček byl velký 2,9 MB.

Po prvním spuštění čeká uživatele uvítací dialog, nabízející spuštění úvodního průvodce nastavením. Průvodce následně vysvětlí, že pomůže s vytvořením URL adresy, kterou můžete nasdílet těm, kterým hodláte poskytovat informace o své poloze. Adresa přitom obsahuje uživatelské jméno, takže dalším logickým krokem je vytvoření účtu Greenalp. K jeho založení budete potřebovat pouze uživatelské jméno a dvakrát zadáte heslo. V záhlaví se průběžně zobrazuje slibovaná adresa ve formátu http://www.greenalp.com/RealTimeTracker/index.php?viewuser=uživatelské_jméno.

Nabídka spuštění úvodního průvodce nastavením Nabídka spuštění úvodního průvodce nastavením

Průvodce úvodním nastavením Průvodce úvodním nastavením

Vytvoření nebo přihlášení k účtu Vytvoření nebo přihlášení k účtu

Zadání uživatelského jména a hesla Zadání uživatelského jména a hesla

Zadání e-mailové adresy pro obnovu hesla Zadání e-mailové adresy pro obnovu hesla

Ikona aplikace v oznamovací oblasti Ikona aplikace v oznamovací oblasti

V dalším kroku pak můžete zadat svou e-mailovou adresu pro případ, že byste heslo zapomněli. V tuto chvíli již funguje sledování vaší polohy na výše uvedeném odkaze, o čemž aplikace informuje prostřednictvím ikony v oznamovací liště.

V posledním kroku průvodce nabídne vstup do dalších nastavení, otevření stránky s nejčastěji kladenými otázkami a své ukončení.

Průvodce nastavením ukončen Průvodce nastavením ukončen

Nabídka přehrání instruktážního videa Nabídka přehrání instruktážního videa

Následující video vám podrobně vysvětlí, jak můžete sdílet svou polohu.

How to share your location with RTT2 – “Send my url”

How to share your location with RTT2 - "Send my url"

Prostředí aplikace

Real Time GPS Tracker má moderní uživatelské rozhraní, sestávající z postranní a kontextové nabídky. Tlačítko Stop v nástrojové liště pak slouží k ukončení služby, dovolující sledování.

Největší část obrazovky zabírá mapa s vyobrazením aktuální polohy, nad kterou lze vyčíst počet sledujících, rychlost pohybu, přesnost GPS, počet viditelných satelitů a několik dalších údajů.

Postranní nabídka obsahuje položky:

Nyní již tedy víte, jak snadno a rychle někoho pozvat ke sledování vaší pozice – jednoduše mu přes Send Guest URL v postranní nabídce odešlete odkaz e-mailem, textovou zprávou, nebo skrze jinou aplikaci.

Zobrazení polohy sledovaného v mapě Zobrazení polohy sledovaného v mapě

Pojďme se krátce podívat, jaké lahůdky skrývá kontextová nabídka:

Možnosti nastavení

Možnosti konfigurace jsou vcelku rozsáhlé, čemuž odpovídá i skutečnost, že na SGS3 zaberou tři obrazovky.

Možnosti nastavení aplikace Možnosti nastavení aplikace

Možnosti nastavení aplikace Možnosti nastavení aplikace

Možnosti nastavení aplikace Možnosti nastavení aplikace

Zdarma, nebo zaplatit?

Ve verzi zdarma jsou v aplikaci zobrazovány reklamní proužky, což se ovšem dá přežít. Pokud se jich chcete zbavit a současně byste rádi podpořili autora programu, můžete tak učinit prostřednictvím nákupu v aplikaci za roční poplatek ve výši necelých sto korun.

Resumé

Real Time Tracker je nesporně zajímavou alternativou k “sledovátku” Glympse, nabízející poněkud jinou filozofii fungování. Oba nástroje si jistě najdou své zapálené zastánce, z našeho subjektivního pohledu má ale malý náskok Glympse, a to především za uživatelské prostředí programu i webové aplikace. U Glympse nám také vyhovuje generování jednorázových odkazů pro každou “seanci” s vypršením platnosti po určené době, nebo při příjezdu/příchodu do cíle.

Real Time Tracker naopak oceníte, pokud chcete používat jeden permanentní odkaz, potřebujete sledovat více uživatelů s možností zobrazení jejich pozice na více nezávislých mapách. Dalšími plusy jsou chat sledovaného se sledujícími s možností předčítání textů hlasovou syntézou, široké možnosti konfigurace, či výběr z několika typů mapových podkladů. Každý z programů má prostě něco, co ten druhý nemá, a co současně může být rozhodujícím faktorem při výběru té nejlepší aplikace pro sdílení polohy v reálném čase.

Real Time Tracker 2 si z Obchodu Play stáhlo přes deset tisíc uživatelů a jeho hodnocení je velmi dobré – 4,4 z 5,0 možných. Tuto verzi je možné použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0 a vyšším. Konkurenční Glympse má více než milion instalací a o pouhou desetinu lepší známku.

Real-Time GPS Tracker 2
Real-Time GPS Tracker 2

Pro telefony se starší verzí systému je k dispozici první generace aplikace, kterou lze instalovat na Android 2.3 a vyšší Po více než milionu instalací hodnotí uživatelé Real Time Tracker známkou 4,2. Instalační balíček má v tomto případě 2,2 MB. Počítejte ovšem s výrazně zastaralejším uživatelským rozhraním a absencí některých funkcí, jež přinesla druhá generace tohoto nástroje.

Real-Time GPS Tracker
Real-Time GPS Tracker

Používáte pro sdílení polohy s dalšími uživateli jinou aplikaci? Neváhejte a podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem! Těm nejzajímavějším programům se budeme věnovat v některé z dalších recenzí.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

james-bond-logo_00000

IP Webcam – androidí špeh

AplikaceJan Dolejš Jan Dolejš
8 min. uložit na později

Komentáře (18)