Jak si anonymně prohlížet Příběhy (Stories) na Instagramu?

Instagram Příběhy Stories tajné sledování

Populární sociální síť Instagram byla před lety jednou z prvních platforem, která od konkurenčního Snapchatu úspěšně okoukala a okopírovala formát na výšku pořizovaných a automaticky mizejících videí či fotografií. Vznikly tak Stories neboli Příběhy, které se od té doby těší čím dál větší oblibě. Staly se prostorem, kde se někteří nebojí sdílet třeba i pikantnější obsah a na druhé straně jsou také konzumenti, kteří by nejraději ošálili „počítadlo“ a zatajili, že se na některé Příběhy dívají.

Instagram
Instagram

Instagram Stories alias Příběhy: Jak je prohlížet tajně?

Mobilní aplikace i webová stránka Instagramu za běžných okolností evidují, který uživatel si Příběh prohlédl. A dává o tom vědět jeho autorovi. Pokud se chcete tomuto odhalení z jakéhokoli důvodu vyhnout, máte k dispozici hned několik řešení. Tak se na ně pojďme mrknout. Možnost založení alternativního účtu jsme rovnou vynechali.

1) Potažení prstem zpět

Pokud máte v plánu si prohlédnout pouze statický Příběh, případně vám postačí náhled videa, můžete využít tento snadný trik, který nevyžaduje žádné další nástroje. Pouze šikovnou práci s prstem.

  1. Otevřete Příběh, který se nachází jako další v pořadí za tím, který si chcete tajně prohlédnout
  2. Podržte prst na displeji a tažením vpravo „překlopte“ Příběh o jeden zpět
  3. Dokud prst držíte, můžete si obsah prohlédnout tajně a pak se vrátit vpřed

2) Anonymní webový prohlížeč Příběhů

Na internetu jsou k dispozici stránky jako StoriesIG, které jsou schopné načíst a přehrát Příběhy bez přihlášení a tedy bez evidence. Stačí zadat adresu požadovaného profilu a můžete brouzdat. A dokonce i stahovat.

StoriesIG náhled

3) Režim Letadlo

Tajného prohlédnutí Příběhu můžete docílit i tím, že tak učiníte off-line. V případě mobilu skvěle poslouží tzv. Režim Letadlo. Nechejte aplikaci Instagram načíst náhledy Stories, zmíněný režim zapněte a můžete bezstarostně sledovat, co se do mezipaměti vešlo. Jakmile skončíte, vyhoďte aplikaci z nedávno spuštěných (případně pro jistotu vymažte i její mezipaměť) a opět se připojte k internetu. Stejná praktika se dá využít třeba i pro tajné čtení zpráv.

4) Dočasná blokace

Radikální způsob, ale také funguje. Mezi diváky Příběhů nejsou evidování uživatelé, u kterých ve vztahu k autorovi „storíčka“ došlo ke vzájemné či jednostranné blokaci. Toho se dá využít, jen to má jednu velkou nevýhodu. Pokud někoho i jen dočasně zablokujete, budete jej muset po odblokování muset znovu začít sledovat (pokud o to budete stát). Zejména u menších profilů je takové chování dost podezřelé.

  1. Normálně si prohlédněte Příběh daného uživatele
  2. Běžte na jeho profil a klepněte na tři tečky vpravo nahoře
  3. Vyberte Zablokovat a volbu potvrďte, čímž se vymaže evidence zhlédnutí příběhu
  4. Obratem proveďte odblokování a případně začněte znovu uživatele sledovat

5) Na vlastní riziko: Speciální aplikace

Různými servery jsou doporučovány rovněž aplikace, které slibují pohodlné prohlížení či stahování Příběhů. V průběhu let se tipy na takové mobilní nástroje mění a s nimi i spolehlivost. Tuto možnost zde zmiňujeme mimo jiné i proto, abyste si na ni dali velký pozor. Aplikace typu „Story Saver“ mohou být šikovný sluha, ale i velmi zlý pán. Objevují se zprávy o tom, že po měsících fungování uživatelé přicházejí o přístupy ke svým účtům. Takže touto cestou se případně vydávejte jen velmi opatrně.

Zvolili jste jeden ze způsobů? Co vás motivovalo?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)