TOPlist

Real Boxing – nejlepší boxerská hra pro Android

real boxing

Dlouho očekáváná boxerská hra Real Boxing od studia Vivid Games je konečně na Google Play. V poslední době jsme tuto hru mohli vidět pouze jako demonstraci výkonu Tegra zařízení a nyní konečně nastal čas, kdy se můžeme vžít do role hráče. Stojí tedy Real Boxing za koupi?

real boxing

Zpočátku bude asi vhodné zmínit, že Real Boxing si zahrajete pouze na zařízeních s procesorem Tegra 3 a výše. To se samozřejmě pojí s výjimečnou grafikou, o které si řekneme o něco později. Při úvodním spuštění hry na nás čeká tutoriál, v němž se naučíme vše potřebné pro hraní této hry, čili všemožné boxerské údery jako direkty, háky, zvedáky a poté krytí a uhýbání. Většina úderů se provádí tažením prstů určitým směrem po displeji na rozdíl od direktů, u kterých se stačí displeje pouze dotknout. O krytí a úhyb se starají 2 tlačítka na opačných stranách displeje.

boxing1

Když už zhruba víme, jak na to a chceme se už konečně vydat zápasit, stačí si v základní nabídce vybrat buďto rychlý souboj, nebo kariéru. Nejprve si však můžeme vytvořit vlastního boxera a jeho vzhled si upravit k obrazu svému.  Je zde opravdu mnoho možností, jak můžeme svého boxera odlišit od ostatních. Vybírat můžeme z různých typů obličejů, vlasů, dále pak různých barev oblečení a dokonce si také můžeme udělat tetování na rameni, zádech či hrudníku. V Real Boxing získáváme za vyhrané zápasy peníze, které pak můžeme investovat do dalších vzhledových úprav (některé lze totiž pořídit pouze za herní peníze). Ty jdou mimochodem nakoupit skrze mikrotransakce. Herní peníze neslouží jen k úpravám vzhledu našeho boxera, ale také k zaplacení tréninku v tělocvičně. Trénink zvyšuje atributy boxera (sílu, staminu a rychlost). Trénovat lze samozřejmě i bez mikrotransakcí a to v podobě miniher, které se liší podle toho, na co je trénink zaměřen.

 boxing3

V módu kariéra jsou celkem 3 turnaje (sezóny). Abychom postoupili do další, musíme nejprve zvítězit v předchozí. V každé sezóně vás čeká několik zápasů, jejichž obtížnost se neustále stupňuje. Samotné boxerské souboje jsou velmi zábavné. Budete v nich kombinovat své údery snažit se knockoutovat svého protivníka. Nesmíte zapomínat na krytí u uhýbání, bez kterého byste moc dlouho v ringu nevydrželi. Pokud se vám podaří úspěšně uhnout úderu, hra se zpomalí a vy tak máte šanci provést silný protiútok, jehož konečná síla (pokud boxer neuhne) se rovná 3 běžným úderům. Musíte však myslet i na to, že stejné možnosti mají protivníci. Když se vám například v druhém turnaji nepodaří uhnout countru, pěkně to zabolí a vaše životy se zredukují klidně i na polovinu. Velmi dobrá taktika je čekat, než se protivník „vyšťaví“ (je zde totiž ukazatel staminy, což znamená, že nemůžete posílat úder za úderem do nekonečna) a poté zaútočit. Tak či onak jsou boxerské zápasy v Real Boxing opravdu nevyzpytatelné. Jednou se vám podaří stejného protivníka knockoutovat během pár vteřin a jindy je to zase úplně obráceně.

boxing5

Grafické zpracování hry je opravdu velmi, ale velmi povedené. Za sebe musím konstatovat, že lepší grafiku na mobilních telefonech/tabletech jsem ještě neviděl. Real Boxing je založen na Unreal Enginu 3, dočkáte se tedy takových detailů, jako například odlétávající kapky potu, krve apod. Jediné, co bych této hře vytknul je to, že od druhé sezóny hra začne být až podivně obtížná, ale možná že nejsem tak dobrý boxer. :)

Video

Real Boxing – nejlepší boxerská hra pro Android

Real Boxing - nejlepší boxerská hra pro Android

Real Boxing – Fighting Game
Real Boxing – Fighting Game

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)