TOPlist

Čínská verze Xiaomi Mi3 nemá Google Play. Šikovní si ovšem poradí (návod)

DSC_0302

Čínský smartphone Xiaomi Mi3 se již prodává a není tedy vůbec vyloučeno, že se dostane do rukou českých zákazníků. Je to sice zatím poměrně složité (většinou se musí objednat přímo z Číny), ale ne nemožné. Samozřejmě mluvíme o čínské verzi s Tegrou 4, která má pro nás jeden podstatný nedostatek – naše 3G síť na tomto telefonu nepracuje. S voláním ani připojením EDGE problémy nemá, více ovšem z mobilních dat nevymáčkneme. Pokud si přesto přístroj z Číny objednáte, může na vás čekat jedno nepříjemné zjištění – Google Play nahradil obchod s aplikacemi od Xiaomi. To bude pro nás, kdo jsou na Google Play zvyklí a závislí, docela problém. Pojďme si tedy ukázat, jak dostat i do této verze Xiaomi Mi3 plnohodnotný Google Play.

1) Než se pustím do instalace, musíme nejprve povolit instalaci z neznámých zdrojů

Xiaomi mi3 (11)

1) Spusťte Market a přihlaste se nebo vytvořte Xiaomi účet.

Xiaomi mi3 (1)

2) Po přihlášení vyhledejte spojení Google a nainstalujte první položku. Jedná se o Google Installer.

Xiaomi mi3 (3)

3) Tuto aplikaci spusťte a volitelně nainstalujte všechny služby od Googlu, které potřebujete. V našem případě Google Play. Instalace si vyžádá instalování dalších nezbytných komponent.

Xiaomi mi3 (5)

Každé komponentě je vhodné také nastavit důvěryhodnost a povolení k automatickému spouštění.

Xiaomi mi3 (10)

4) Po spuštění Google Play již můžete přidat svůj Google účet a stahovat aplikace.

Screenshot_2013-11-06-10-37-57[1]

Po tomto postupu se již podaří nainstalovat libovolnou aplikaci z Google Play. Podle našich zjištění to má pár omezení – při každém stahování musíte potvrdit, že chcete stáhnout data přes Wi-Fi (mylně se aplikace domnívá, že velikost dat je na datový tarif veliká) a stahování je oproti jiným telefonům pomalejší.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)