TOPlist

Bude RAZR 2 modulární? Patentové podklady to naznačují

modulární telefon Motorola RAZR

Vypadá to, že společnost Motorola Mobility hodlá začít čeřit vody chytrých telefonů o hodně dramatičtějším způsobem než doposud. Po fúzi s Lenovem a letech výroby spíše low-endových modelů se firma pravděpodobně hodlá probojovat zpět mezi špičku. První indicií je pochopitelně nedávné oficiální představení modelu RAZR s flexibilním displejem, čímž Motorola oživila legendu v novém hávu. Nyní vyšly najevo spekulace, že by společnost mohla mít v plánu konečně dotáhnout k masivní výrobě i jednu velmi zajímavou myšlenku – modulární telefon. Ukazatelem jsou obrázky z patentové žádosti. Modulární telefon Motorola by mohl nést jednoduchý název RAZR 2 a rozšířil by také myšlenku Moto Mods.

Modulární telefon

Jde o přístroj, jehož dílčí součásti si můžete sami sestavit. Můžete tak do telefonu implementovat například větší baterii na úkor fotoaparátu atd. Mluví se o nich už několik let, ale k masové výrobě nikdy nedošlo. Ojedinělý byl projekt Fairphone, který modulární telefony vyráběl na objednávku. Prsty měl v této oblasti i Google, ale projekt Ara v roce 2016 ukončil. Motorola už nějakou dobu pracuje v projektu Moto Mods s magneticky připínacími prvky. Vlajkovou lodí projektu je model Moto Z.

Snímky k patentované technologii, které získala nizozemská část serveru Lets Go Digital, ukazují na telefon typu „véčko“, který je ovšem vybaven velmi zvláštním „čelem“ u pantu přístroje. Čistě mechanicky by mohlo jít třeba o stojánek při položení na stůl. Nebo o místo, za které se bude otevřený telefon lépe držet. Zajímavější jsou ovšem spekulace o jeho vnitřní funkci. V základu by měl tento kus telefonu obsahovat tři kamery včetně rybího oka. Že by možnost fotit a točit ve 360° formátu? Uvidíme. Tady jde ovšem právě o modulární část nového Motorola stroje a uživatelé by si tak na toto místo mohli namontovat „čelo“ s jinými prvky. Mluví se o projektoru či vysoce kvalitních stereo reproduktorech.

Zmíněný patent dovoluje Motorole pracovat s několika variantami i při výrobě. Je totiž klidně možné, že by na řadu mohl přijít jak ohebný displej, tak i dva samostatné. Firma vlastně prokázala chuť experimentovat již při letošním představení obnoveného RAZRu, když mu sice dodala flexibilní obrazovku, ale také průměrnou hardwarovou výbavu pod ní. Pokud by tedy zvolila cestu duálního displeje a průměrné výbavy, mohl by být tento modulární telefon Motorola dobře cenově dostupný. Při zabudování ohebného displeje, výkonné hardwarové výbavy a také možností modulace by zase šlo o významné posunutí technických hranic.

Co říkáte na tento design? Líbí se vám?

Zdroj: letsgodigital

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)