Aplikace QuickPic: Vyzrajte na prohlížení fotografií ve svém Androidu

quickpic

Nejste spokojeni s vaší Galerií a hledáte alternativu? QuickPic galerie slibuje až o 90 % menší velikost než podobné galerie s mnohem větším výkonem.

Celá galerie se ovládá velmi jednoduše a je taktéž vizuálně velmi zajímavá. Prostředí působí velmi přehledně a pohyb v něm je velmi svižný. Tady ale podobnost s běžnou galerií, která je součástí telefonu, končí. Ačkoli je aplikace velmi jednoduchá, zároveň vám nabídne řadu funkcí, které od galerie očekáváte, ale nejsou součástí té systémové.

Jednoduchá, ale přesto vás nadchne

Samozřejmostí je režim prezentace, která nabízí několik efektů. Můžete si vybrat, jestli budete fotografie prohlížet jako seznam nebo mřížku. Obrázky nemusíte řadit jen podle složek, ale taky podle místa a data pořízení. Rychlé vyhledávání fotografií vás zajisté potěší. Vyhledávat totiž nemusíte jen název, ale klidně i příponu souboru.

V případě, že je součástí fotografií informace o poloze, můžete si polohu,kde byla fotografie pořízena, pomocí dvou kliknutí zobrazit na mapě.

Propojení s vašemi již existujícími účty je velmi jednoduché. Přes galerii se totiž můžete připojit k jedné z mnoha služeb pro správu fotografií (Google Drive, Amazon, Dropbox, OneDrive, Picasa,  a další). Nedostanete se ale jenom k vašim fotografiím, můžete si taky stáhnout některý z mnoha obrázku a tapet z Flickru, případně z 500px.

Režim vícenásobného výběru funguje přesně tak, jak byste očekávali. Pro výběr více fotografií nemusíte označovat každou zvlášť, ale stačí dlouze podržet prst na první a poslední fotografii, kterou chcete označit.

Součástí QuickPic je i editor obrázků, který umožní základní úpravy, jako je změna velikosti, otočení nebo oříznutí fotografie.

Příjemným překvapením může být vytváření zkratek k jednotlivým složkám na ploše vašeho zařízení.

Aplikace nabízí možnost přenosu souborů pomocí WiFi, pokud jsou obě zařízení připojena ke stejné WiFi síti (funguje i s vámi vytvořeným hotspotem).

Galerie podporuje propojení a možnost automatického zálohování na CM Cloudu, kde do začátku dostanete 2 GB volného místa a za pozvání někoho dalšího vám prostor zvětší o dalších 1000 GB (o čemž jsme vás informovali již dříve).

Máte se obávat reklam?

Již dříve jsme vás informovali o tom, že populární galerie QuickPic, původně vyvíjená týmem z  Q-Supreme team, byla odkoupena společností Cheetah Mobile, což vyvolalo značné rozbouření ze strany komunity, především kvůli obavám ze zamoření aplikace agresivní reklamou. Jak je na tom aplikace dnes, téměř půl roku poté? Pravdou je to, že aplikace QuickPic stále neobsahuje žádné reklamy a na používání ji lze stále doporučit, za což si Cheetah Mobile jednoznačně zaslouží pochvalu.  Koneckonců hodnocení 4,6 v Google Play ukazuje na jednu z nejlépe hodnocených galerií vůbec.

I když vás může zamrzet absence funkcí typu rozpoznávání obličeje, množství funkcí, které dostanete zcela zdarma a bez reklam v této kompaktní aplikaci, stojí určitě za úvahu.

A v čem prohlížíte fotografie vy? Můžete se s námi podělit v komentářích.

QuickPic - Photo Gallery with Google Drive Support
QuickPic - Photo Gallery with Google Drive Support
Jakub Schusser
O Autorovi - Jakub Schusser

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)