Stahujte Quick Share pro Windows! Které verzi se vyhnout?

Quick Share pro Windows
  • Sdílení nablízko (aneb Nearby Share) definitivně končí a je nahrazeno službou Quick Share
  • Na vývoji nové verze Quick Share spolupracovaly společnosti Google a Samsung
  • Quick Share pro Windows už si můžete stáhnout, verzi z Microsoft Store se ale vyhněte

Sdílení nablízko je geniálně jednoduchá služba, pomocí které jste dosud mohli posílat soubory mezi řadou různých přístrojů, primárně mezi mobilními telefony. Za funkcí stojí přímo společnost Google a už dlouho je součástí operačního systému Android.

Samsung dlouhodobě sázel na vlastní službu Quick Share, která nabízela podobnou funkčnost. Vývojáři společností Google a Samsung se rozhodli spojit síly, vzít z obou služeb to nejlepší a výsledek představili před pár týdny. Trochu překvapivě vyhrál název Quick Share!

QuickShare

Nearby Share naopak míří do zaslouženého důchodu. Ale nemusíte se bát, funkcionalita zůstane zachovaná a naopak můžeme předpokládat, že časem spolupráce obou společností přinese ještě lepší a jednodušší funkce pro sdílení souborů. V současnosti byla původní stránka Nearby Share přetextována do nové podoby a Google už mluví o Quick Share. Pokud si na oficiálních stránkách stáhnete současný instalátor, v počítači už se bude hlásit jako Quick Share a nikoliv Nearby Share.

Aplikaci Quick Share od Samsungu si můžete stáhnout rovněž v Microsoft Store, ale pozor – tato verze není kompatibilní se všemi počítači a pravděpodobně na vašem stroji nebude fungovat, pokud tedy nemáte notebook od společnosti Samsung.

Předpokládám, že dříve nebo později se objeví aktualizovaná verze, která bude kompatibilní s notebooky od jiných výrobců, zatím tomu ale není. Při prvním spuštění po mně aplikace chtěla Samsung účet, podruhé už rovnou hlásí že není kompatibilní (ačkoliv jsem aplikaci Samsung Account nainstaloval).

QuickShare Samsung

S aktualizací Nearby Share ale nemusíte spěchat, původní verze funguje bez omezení, nová verze nenabízí kromě jiného názvu žádné změny ve funkčnosti. Můžeme předpokládat, že Quick Share se v telefonech ostatních výrobců objeví pravděpodobně až s příchodem operačního systému Android 15, do té doby v telefonech zůstane funkce Nearby Share.

Už jste si stáhli Quick Share pro Windows?

Zdroj: android

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)