Menu

Bezdrátové nabíjení dostane vzpruhu, překážkou nebude ani kovový kryt

Spousta chytrých telefonů je zhotovena z kovu, což brání bezdrátovému nabíjení. Společnost Qualcomm ovšem přišla z řešením, které má tuto komplikaci hravě ošetřit. Toto řešení, které využívá technologii WiPower Qualcomm, je v souladu se standardem pro bezdrátové nabíjení Rezence. Nabíjecí technologie od Qualcommu dokáže pracovat na frekvencích, jež jsou více tolerantní ke kovovým materiálům, které přijdou do cesty mezi bezdrátovou nabíječkou a vaším telefonem.

qualcomm wipower

Podrobnější detaily ohledně fungování nového typu bezdrátového nabíjení zatím společnost nezveřejnila. Mělo by se ovšem jednat o podobný způsob jako u ostatních metod. Nová technologie také podporuje nabíjení několika zařízení současně (za předpokladu, že se nachází v blízké vzdálenosti od nabíjecí podložky). Jsme zvědaví, jaká ze společností tuto technologii “adoptuje” a představí u svého kovového zařízení.

Qualcomm WiPower

Zdroj: AndroidAuthority.com

 

Komentáře

zii

zii

30.7.2015 1:05

toto je z patentu tesly a dřív se to neppoužívalo skrz nehoráznu neeefektivitu pomer odber a dávání energie. Zajímámě kolik ta nabíječka žere. Rozhodně bude žrat 5X vc jak normállní a bude dávat stejně energie. Proč tak zbytečně plítvat? proto že su šamponek a chcu s emedit u kamaradu že mam něco extra…….. fujj ten to směr

pajakroupa

z aplikace
30.7.2015 11:22

přišla z řešením??? To jako vážně?

RSS (komentáře k článku)