Qualcomm ve spolupráci s Asusem představil vlastní nabušený telefon

snapdragon telefon

Qulacomm Snapdragon Insiders je komunita více než 1,6 milionů fanoušků a jsou mezi prvními, kteří se dozvěděli o novém telefonu této společnosti. Qualcomm totiž uzavřel partnerství s firmou Asus a představil svůj vlastní telefon. Ten je samozřejmě bez kompromisů a nabízí to nejlepší.

Qualcomm představil vlastní telefon

Telefon se jmenuje Qualcomm Smartphone for Snapdragon Insiders, což je trochu krkolomné. Pojďme začít hardwarem. Přední stranu telefonu pokrývá 6,68″ AMOLED displej od Samsungu s rozlišením 2448 x 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz. Pokrývá jej ochranné sklo Gorilla Glass Victus a samozřejmě podporuje mimo jiné také Always-On displej. Telefon má širší rámečky, což umožnilo vměstnání 24 MPx selfie kamerky do toho horního. Displej je tak bez jakéhokoliv výřezu či průstřelu.

snapdragon qualcomm telefon

Na zadní straně se nachází kromě čtečky otisků prstů také svítící logo Snapdragon a modul, ve kterém se skrývají tři snímače. Ten hlavní disponuje rozlišením 64 MPx a světelností f/1,8. Doplňují jej pak 12 MPx ultraširoký objektiv se světelností f/2,2 a 8 MPx teleobjektiv. Aplikace fotoaparátu navíc nabídne software Qualcomm AI, který podporuje automatické sledování objektů či automatické přibližování.

Telefon pohání samozřejmě čipset Qualcomm Snapdragon 888 v kombinaci s 16 GB LPDDR5 RAM a 512 GB UFS 3.1 úložištěm. Systémem pak bude čistý Android 11 bez jakéhokoliv bloatwaru. O výdrž se pak postará 4 000 mAh baterie s podporou Qualcomm Quick Charge 5.0, takže jej bude možné dobít z 0 na 70 % asi za 30 minut. Telefon Qualcomm Smartphone pro Snapdragon Insiders se má zaměřit na všechny softwarové funkce, které jsou integrovány do hardwaru od této firmy.

Smartphone for Snapdragon Insiders: A 5G Phone designed by ASUS

Smartphone for Snapdragon Insiders: A 5G Phone designed by ASUS

Měl by být dostupný v Číně, USA, Německu, Velké Británii, Japonsku, Jižní Koreji a v Indii a to za cenu 1 500 EUR, což je asi 38 800 korun. V ceně se nachází také bezdrátová sluchátka, bumper pouzdro a dva nabíjecí kabely.

Co říkáte na telefon od Qualcommu?

Zdroj: Qualcomm

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)