Hodinky s Wear OS budou zase o něco rychlejší. Co se chystá?

snapdragon wear

Jak možná dobře víte, o výkon se v hodinkách s Wear OS se v drtivé většině případů starají čipsety Qualcomm Snapdragon Wear. Výjimkou je snad jen řada Galaxy Watch4, která používá čipy Samsung, což je pochopitelné. Nyní se však začalo proslýchat, že Qualcomm chystá další generaci svých čipů pro chytré hodinky.

Řada Snapdragon Wear 5100 je prý na cestě

Jako první přišel s touto informací web WinFuture, který informuje o čipsetech, které Qualcomm interně označuje jako SW5100 (SW = Snapdragon Wear). Aktuální Snapdragon Wear 4100 je na trhu od června roku 2020 a později jsme viděli také jeho vylepšenou verzi Snapdragon Wear 4100+. Je tedy nejvyšší čas, aby se představila další generace. Firma dle všeho testuje rovnou dva čipy – Snapdragon Wear 5100 a Snapdragon Wear 5100+, přičemž oba disponují čtyřmi jádry ARM-Cortex-A53, které běží na frekvenci 1,7 GHz.

Grafický čip Adreno 702 pak běží na frekvenci 700 MHz. Čipy mohou běžet v kombinaci s až 4 GB LPDDR4X RAM a eMMC 5.1 pamětí. Rozdíl má být v tom, že Plus verze dostane navíc koprocesor QCC510, který umožňuje za určitých okolností výrazně snížit spotřebu. Bohužel v tuto chvíli není jasné, kdy se firma rozhodně oba dva čipy představit, ale nejnovější spekulace naznačují, že se tak stane letos v létě.

Jaký Snapdragon máte ve svých hodinkách?

Zdroj: XDA-Developers

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)