TOPlist

Nová éra výkonných mobilů? Víme, kdy se představí eso Qualcommu

android telefon vykon qualcomm snapdragon 8 gen 4
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 zrychlí vlajkové lodě
  • Prý se pochlubí více než 4GHz frekvencí na hlavním jádře
  • Jeho výrobce zřejmě prozradil, kdy se oficiálně představí světu

Výkon chytrých telefonů se neustále posouvá kupředu. Výrobci procesorů se na něj soustředí například kvůli rostoucím nárokům modelů umělé inteligence, o něž je čím dál větší zájem. Kromě hrubého výkonu se postupně zvyšuje i energetická efektivita, což se téměř určitě dotkne také připravovaného děla od Qualcommu.

Není žádným tajemstvím, že má americký čipový kolos v přípravě procesor Snapdragon 8 Gen 4, který bude pohánět příští generaci špičkových telefonů a tabletů s operačním systémem Android. Sama společnost nyní oznámila datum příštího Snapdragon Summitu, kde se vlajkové procesory pro smartphony obvykle představují světu. Termín připadá na rozmezí od 21. do 23. října.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 Summit datum

Již v desátém letošním měsíci se tedy dozvíme, zda byly dřívější úniky týkající se Snapdragonu 8 Gen 4 pravdivé. Spekulovalo se o 4,2GHz frekvencích na primárním jádře, které si Qualcomm navíc navrhnul sám a nejde o klasický ARMový Cortex, a více než 30% zvýšení výkonu ve srovnání s předchůdcem. Mezi první telefony postavené na Snapdragonu 8 Gen 4 by mohlo spadat třeba Xiaomi 15.

Stačí vám výkon vašeho telefonu?

Zdroj: Qualcomm, Notebookcheck

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)