TOPlist

První výrobce už testuje Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4!

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 je srdcem nejlepších telefonů současnosti
  • Výrobce na nových procesorech pracuje neustále, Mediatek neustále číhá na příležitost
  • První výrobci už začínají testovat Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 a určitě se máme na co těšit

Teprve před pár týdny se na trhu začaly objevovat první mobilní telefony s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 a objevují se první informace o nástupci. Vývoj a testování mobilních telefonů trvá dlouhé měsíce a není překvapením, že výrobci už testují první vzorky.

Jaký bude Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4? Samozřejmě bude výkonnější, to si zkrátka doba žádá a jinak to ani nejde. Můžeme předpokládat, že Qualcomm se zaměří na oblast AI, kterou čeká bouřlivý rozvoj v letošním roce. Kdo už nový procesor testuje ve svých prototypech?

Jedním z prvních výrobců je možná trochu překvapivě Asus, konkrétně v chystaném modelu Asus Zenfone 11. Původně jsme očekávali, že nástupce kompaktního modelu Zenfone 10 se objeví už v první polovině letošního roku a vsadí na současný Snapdragon 8 Gen 3, nakonec se ale Asus rozhodl ke změně. Vlastně to není překvapení, výrobce nemá kam spěchat, navíc už za sebou máme premiéru herních telefonů ROG, takže portfolio výrobce má v současnosti co nabídnout.

Dosavadní sázka na kompaktní telefony se slabší podporou Asusu (podobně jako společnosti Sony) moc nevycházela, výrobce si tedy vezme větší pauzu a na konci roku zkusí přijít s telefonem, který bude schopný konkurovat těm nejlepším. Příprava takového stroje si žádá dostatek času…

Předpokládám, že podobně už první prototypy nových procesorů testuje rovněž Mediatek. Obecně je pořád vnímán jako ten druhý za společností Qualcomm, ale jeho vývojáři udělali v posledních letech kus poctivé práce a myslím si, že v roce 2024 bude rozdíl mezi procesory těchto dvou firem opět o něco menší. Škoda jen, že z toho souboje už před lety vypadl Huawei a jeho procesory Kirin, mohlo to být ještě zajímavější a pro zákazníky příznivější.

Těšíte se na Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4?

Zdroj: 91mobiles

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)