Qualcomm pracuje na vlastním herním telefonu. Na co se můžeme těšit?

telefon qualcomm

Společnost Qualcomm dle nejnovějších informací pracuje na vlastním herním telefonu. Před nedávnem rozeslala pozvánky na akci Snapdragon, která by se měla uskutečnit 2. prosince a nejvíce se spekuluje o tom, že zde bude představen Snapdragon 875. Ten je postaven na 5 nm architektuře a jako první bude používat výkonná jádra Cortex-X1. Kromě něj a ostatních čipsetů zde má být ale jedno překvapení.

Qualcomm pracuje na vlastním herním telefonu

Web DigiTimes informuje o tom, že se společnost chystá představit vlastní herní smartphone. Qualcomm sice již nějakou dobu své telefony vyrábí, ovšem jedná se pouze o demonstrační hardware, který má ukázat sílu nejmodernějších čipsetů. Koupit si jej tedy nelze. Ten, kdo společnosti pomůže s výrobou má být Asus. Má totiž na poli herních telefonů velice bohaté zkušenosti. Jeho ROG Phone má totiž vše, co by měl takový telefon mít – displej s vysokou obnovovací frekvencí, dobré chlazení, velkou baterii, specifické ovládací prvky a mnoho dalšího.

Qualcomm pracuje na vlastním herním telefonu

Spekuluje se také o tom, že zde bude použitý grafický čip Nvidia GeForce, namísto Mali, ovšem to je dle našeho názoru zatím nepravděpodobné. Přesto jsme však na telefon velice zvědaví.

Jak by se vám líbil telefon od Qualcommu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)