Nedali byste za iPhone ani halíř? Tento vyšel na 1,4 milionu

původní iPhone dražba aukce

Fandíte telefonům se systémem Android a iPhony či další zařízení od společnosti Apple považujete za předražené zbytečnosti? Rozhodně nejste sami, nicméně pochopitelně existuje i velká skupina lidí s opačným přesvědčením, která by s vámi vůbec nesouhlasila. Dokonce evidentně existuje i někdo, kdo je schopný za obyčejný, sériově vyráběný a dokonce úplně nejstarší iPhone zaplatit v přepočtu téměř milion a půl korun. Tedy, popravdě, ne úplně obyčejný.

původní iPhone dražba aukce 1,4 milionu

Na serveru LCD Auctions před několika hodinami skončila dražba, jejímž předmětem byl původní iPhone z roku 2007 s dnes již komickým 8GB úložištěm nebo velkými rámečky kolem displeje. Přesto se telefon po sedmadvaceti příhozech vydražil za neskutečných 63 356 dolarů, tedy asi 1,4 milionu Kč. Proč taková suma? Telefon je totiž stále v původním prodejním obalu i s fólií.

Jeho původní majitelka Karen Greenová ho před více než patnácti lety dostala jako dárek od svých přátel. Jelikož ale byla zákaznicí operátora Verizon a telefon fungoval pouze v síti AT&T, odložila jej “do šuplíku”. A to na více než deset let, než rozhodla jej nějak využít. V roce 2019 byl tento iPhone odhadem oceněn na 5 000 dolarů, nicméně dražba přinesla několika násobně více. Prodejkyně údajně plánuje s vydělanými penězi rozšířit nový byznys.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Za kolik by se asi prodal první Galaxy telefon?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)