Push Ups pro – cvičte kliky s Androidem

push

Androidí telefony nás dnes provázejí takřka na každém kroku. Pomocí telefonu se spojíme s přáteli po celém světě, prohlédneme si poštu, pročteme nové články na portálu Svět Androida nebo zhlédneme při nudné cestě vlakem nějaký film. Co však využít telefon s Androidem k protáhnutí svých svalů? Dnes si představíme aplikaci Push Ups pro, která se stane trenérem a počítadlem při provádění kliků, které patří k velice oblíbeným a účinným cvikům. Stáhnout Push Ups pro, nainstalovat, spustit, namasírovat svalstvo a jdeme na to.

Push Ups pro

Tato jednoduchá aplikace se stane pomocníkem při vykonávání kliků. Dokáže zaznamenávat vykonané cviky, spálené kalorie a velmi užitečný je také Training mód, ve kterém Vám aplikace pomalu zvyšuje série kliků a můžete tak sledovat Váš postup a zlepšení. Princip je jednoduchý – při vykonávání kliku se musíte dotknout nosem displeje, čímž dojde k započtení kliku. Nebudete-li si telefon ničím podkládat, kliky budou opravdu poctivé (nemáte-li nos jako Pinocchio).

První spuštění

Na základní obrazovce autoři nic složitého nevymýšleli, a tak nás vítá příjemně graficky zpracované menu, kde najdeme přístup k základním volbám a nastavení. V levé horní části se nachází přístup do základního nastavení (ikonky ozubeného kola) a nastavení notifikací (ikonka hodin). Pravá horní část je vyhrazena stručnému přehledu, v kolika dnech jste cviky provozovali, kolik kliků jste celkově udělali a poslední číslo značí průměr kliků za den. Pod logem programu nalezneme tři nejdůležitější tlačítka – Workout, Training a Record. První zmiňované nás přesune do volného tréninku, kdy aplikace pouze počítá provedené kliky. Daleko důležitější je volba Training, která udělá z aplikace trenéra pro efektivní posilování. Tlačítkem Record se přesuneme do kalendáře, ve kterém nalezneme přehled o tom, které dny jsme provedli kolik kliků a jaké množství kalorií jsme spálili.

20120515_223840

Základní nastavení

Tlačítko v podobě ozubeného kola nás teleportuje do nastavení, kde najdeme pouze pár základních voleb. Takto jednoduchá aplikace více ani nepotřebuje.

Push ups Setting

  • Widget – zobrazí návod, jak na plochu přidat Widget této aplikace. Ten je velice skromný a kromě přímého přístupu do aplikace nám jen zobrazí počet kliků za týden a za den.

20120515_225226

  • Notification – přesune nás do nastavení upozornění aplikace (viz další kapitola)
  • Backup Record – zazálohuje stávající databázi (uložený kalendář s počtem kliků a spálených kalorií) na paměťovou kartu
  • Restore Record – obnoví databázi z paměťové karty
  • Clear All Record – smaže stávající databázi
  • Language – výběr jazyka (čeština bohužel chybí)

Other Setting

  • More – zobrazí další aplikace od vývojářů Push Ups pro
  • Share – sdílejte program s přáteli
  • Email Support – pošlete zpětnou vazbu a názor vývojářům

20120515_225243

Nastavení připomenutí

Ikonka hodin v levé horní části poslouží k nastavení připomenutí. Abychom na pravidelný trénink nezapomněli a nemuseli si ani do kalendáře přidávat speciální položku, jednoduchý připomínač má aplikace přímo v sobě. Ten dokáže připomenout cvičení v určitou hodinu každý den, ob dva dny atp. Program nám také dovolí zvolit si své vyzvánění a aktivovat vibrace.

20120515_231038

Workout

Pomocí této volby se program promění v jednoduché počítadlo kliků. Po dotknutí displeje v jakémkoliv místě se přičte jeden klik. V prostředním kruhu vidíme aktuální počet vykonaných kliků, v pravé horní části pak celkový počet kliků v aktuální den. O vykonání kliku nás informuje také krátký zvukový tón, který lze příslušnou ikonkou deaktivovat.

20120515_231921

Potřebujeme-li doladit celkový počet kliků, poslouží nám k tomu menu, které se zobrazí kliknutím na šipku v dolní části obrazovky.

20120515_231906

Training

Nejlepší část aplikace, která Vás donuti na sobě zapracovat. Trénér připraví série kliků a záleží jen na Vás, jak si s ní poradíte. Podobně jako v akčních hrách se zde vypracováváte po jednotlivých kolech (levelech). Při prvním tréninku proběhne jakýsi test, kolik kliků zvládnete a tím se navolí počáteční obtížnost. Po vykonání 4 sérií, mezi kterými je vždy odpočet času pro odpočinek, se program zeptá, jak obtížný byl pro vás takto navrhnutý počet kliků. Podle Vaší odpovědi se odvíjí další tréninková část. Zvolíte-li, že pro Vás bylo takto navrhnuté cvičení příliš snadné, program přidá slušnou porci kliků navíc. Sdělíte-li programu, že pro Vás byl počet cviků tak akorát, obtížnost dalších sérií se zvýší jen nepatrně.  Naopak zvolíte-li, že pro Vás byly takto navržené série až příliš náročné, program Vám další den nabídne úplně stejné a dokud sami neusodíte, že tento počet hravě zvládáte, postup do další úrovně se konat nebude.

20120515_234219

Record

Posledním tlačítkem, Record, se dostáváme do přehledného kalendáře, kam je umístěn počet vykonaných kliků a množství spálených kalorií v určitý den. Mezi kliky a kaloriemi přepínáme pomocí voleb Pushups a Calorie v pravém horním rohu okna. Jednoduše tak můžeme sledovat náš postup a zlepšování.

20120515_234655

Závěr

Velice jednoduchá aplikace přináší přesně to, co autoři slibují. Grafické zpracování působí velmi příjemně a je velice snadné se v prostředí aplikace orientovat. Tréninkový mód poslouží i úplným začátečníkům, aby se jejich výkony zlepšovaly. Program může posloužit pouze jako šikovné počítadlo kliků a díky nutnosti dotyku nosu při vykonávání kliku také zaručí, že žádný pohyb neošidíte. Aplikace Push Ups pro tak přináší něco netradičního do posilování. Šikovný pomocník, který může motivovat a donutit uživatele cvičit. Aplikace je zdarma, takže stáhnout, nainstalovat, namasírovat svalstvo a jde se formovat tělo, což se nikdy neztratí, hlavně ne při vábení samiček.

Push Ups Workout
Push Ups Workout

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)