První střípky o Pixelech 8: Google pracuje na další generaci čipu Tensor

Google Tensor

První generace čipsetu Tensor byla pro Google velkým krokem. Rozhodl se totiž vůbec poprvé v řadě Pixel nevsadit na výkonný čip od Qualcommu, ale pustil se do vývoje vlastního spolu se Samsungem. Výsledek byl poměrně dobrý a přestože ve výkonu na Snapdragony nebo čipsety od Applu ztrácel, dokázal díky němu Google implementovat několik zajímavých funkcí a také zlepšit strojové učení u fotoaparátu. Nejnovější informace naznačují, že Tensor 2, který bude tikat v Pixelech 7 je už hotový a dokonce se začalo pracovat na třetí generaci.

Třetí generace čipsetu Tensor bude mít pochopitelně na starost výkon v řadě Pixel 8, která se představí příští rok. I na tomto čipu bude americká firma pracovat ve spolupráci se Samsungem. To nemusí na první pohled dávat smysl, ale už delší dobu se spekuluje o tom, že má jihokorejský gigant eso v rukávu, na kterém pracuje několik let. Tím esem by měl být jistý Exynos, který by měl překonávat jak Qualcomm a MediaTek, tak dokonce i Apple.

Google Tensor explained!

Google Tensor explained!

Stejný zdroj uvedl, že kromě Tensoru se pracuje také na Exynosu 1380, tedy nástupci Exynosu 1280, který se cpe do mobilů vyšší střední třídy.

Jaký čipset máte v telefonu vy?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)