První pohled na Android Q. Jaké novinky Google připravil?

android q novinky

Android Q v první verzi pro vývojáře byl představen dva týdny zpátky. Díky tomu už mají uživatelé Pixel telefonů přístup k prvním funkcím, které Google chystá do nového systému. Dnes se na ty nejzajímavější z nich, které jsou již k dispozici, podíváme blíže v prvním pohledu.

Nejzajímavější funkce v chystaném systému Android Q

Google již tradičně vydává nové verze systému Android nejprve v betaverzi pro vývojáře v březnu. Úplně stejně to je i u Androidu Q nebo-li Androidu 10. Oficiální název ještě není v tuto chvíli známý. Zároveň upozorňujeme, že se nejedná o všechny nové funkce, které Google připravuje. V budoucích aktualizacích s tím, jak se bude blížit vydání systému, se budou objevovat další novinky. Hlavní představení novinek se očekává v květnu na konferenci Google I/O.

První pohled na Android Q. 👓 Jaké novinky Google připravil?

První pohled na Android Q. 👓 Jaké novinky Google připravil?

V dnešním videu se blíže podíváme na to, jak vypadá tmavý režim, který se rozšíří na celý systém. K tomu se dá přiřadit i možnost vybrání sekundární barvy systému. Ukážeme si i nové možnosti oprávnění aplikací. A to hlavně u lokace. Dále se podíváme i na možnosti rychlého sdílení Wi-Fi pomocí QR kódů. Všechny, kteří používají tlačítko sdílení, potěší, že se Google rozhodl jej předělat. Osobně se v redakci nejvíce těšíme na nativní možnost nahrávání systému. Níže naleznete seznam novinek, o kterých se ve videu bavíme:

  • Tmavý režim
  • Změny v oprávnění Androidu
  • Změna fontů, tvaru ikonu, upravené nastavení a sekundární barva
  • QR kód a sdílení Wi-Fi
  • Úpravy u notifikací
  • Nové okno pro sdílení
  • Nahrávání obrazovky

Pokud vás více zajímavý nový systém, doporučujeme náš předchozí článek, kde se více zaměřujeme na novinky Android Q a zároveň v něm najdete i možnost pro stažení betaverze. Prozatím je betatestování omezeno na Pixel telefony. Nicméně zanedlouho by se měla betaverze objevit na další telefony i jiných značek. Google slíbil, že tento rok jich bude ještě více, než v roce 2018.

Na jakou novou funkci v Androidu Q se těšíte nejvíce?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)