Konečně známe první informace o Xiaomi 12 Lite. Jaký dostane displej nebo čipset?

xiaomi 12 lite

Xiaomi pravidelně představuje Lite verze svých vlajkových telefonů už od dob Xiaomi Mi 8 a ani řada 12 nebude výjimkou. Mělo by totiž dojít k představení hned dvou telefonů – Xiaomi 12 Lite a Xiaomi 12 Lite Zoom. Pokud je očekáváte ale už příští týden, zřejmě pro vás máme špatnou zprávu. Telefony se totiž představí až vedle Xiaomi MIX 5.

První informace o Xiaomi 12 Lite jsou venku

Xiaomi 12 Lite se prý kódově označuje jako taoyao a měl by v něm tikat čipset Qualcomm Snapdragon 778G či 778G+. Na zadní straně nalezneme celkem tři snímače v čele s hlavním Samsung ISOCELL GW3 CMOS fotoaparátem. Co se týče displeje, měl by jím být 6,55″ AMOLED panel s rozlišením 2400 x 1080 pixelů a 120Hz obnovovací frekvencí. Nemá chybět ani vestavěná čtečka otisků prstů.

Bohužel zatím není jasné, v čem bude Xiaomi 12 Lite Zoom (který se kódově označuje jako zijin) odlišné. Mohlo by to ale teoreticky znamenat, že telefon navíc dostane teleobjektiv, to ale vážně pouze spekulujeme.

Jak se na Lite verzi těšíte?

Zdroj: gizchina

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)