TOPlist

Jak vypadal první návrh animace Shreka? Takhle hrozné byste to nečekali

Shrek
  • Na internetu se objevily první záběry z filmu Shrek z roku 1996
  • První díl byl vydán v roce 2001, brzy se dočkáme dílu pátého
  • Původně měl Shreka ztvárnit herec a komik Chris Farley

Přemýšlíte někdy nad tím, jak asi vypadaly první návrhy některých legendárních filmů? Zoom Art studio nedávno umožnilo fanouškům jednoho z nejznámějších animovaných filmů nahlédnout na první testovací záběry původního filmu o Shrekovi. Snímek z roku 2001 už vznikal pod vedením studia Dreamworks.

[UPDATED] Full Shrek Pilot from 1996 but the audio isn’t horrendous

[UPDATED] Full Shrek Pilot from 1996 but the audio isn't horrendous

Tento videoklip je ještě z doby 5 let před uvedením filmu, ještě v režii prvního produkčního designéra Barry Jacksona ze Zoom Art Studia. On samotný zveřejnil tyto záběry avšak dostalo se i na vylepšení zvuku a přidání titulků. Postavu Shreka ztvárnil Chris Farley, který bohužel ještě před zveřejněním filmu v roce 2001 zemřel a následně roli vzal Michael Myers. Jak si z klipu můžete všimnout, původní vzhled byl mírně děsivý, temný a pro mladší publikum byl trochu příliš. Postupem času a vývojem se Shrekovo rysy zjemňovaly, získal měkčí rysy tváře a celkově působí přátelštějším dojmem.

Shrek (2001) Technical Goofs Early Animation and Final Animation Comparison

Shrek (2001) Technical Goofs Early Animation and Final Animation Comparison

Chris Farley byl komikem na vrcholu své kariéry a byl známý pro svůj charakteristický humor a komedii, avšak bohužel díky nepřízni osudu se k roli dostal Michael Myers a postava musela být kompletně přepracována a i to přineslo razantní změny k podobě, kterou dnes známe.

Chris Farley as Shrek — Lost footage found!

Chris Farley as Shrek -- Lost footage found!

Avšak není to náhodou, že tyto snímky spatřily světlo světa teď v roce 2023. Podle dostupných informací se zdá, že další díl je ve vývoji a diváci se tak dočkají již pátého dílu. Měl by být vydán už v roce 2020, ale díky pandemii se vývoj značně zpomalil a dočkáme se snad na konci roku 2024 nebo v roce 2025.

Jak na vás první verze Shreka působily?

Zdroj: Boingboing, the Direct

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)