Prsten Nod propojí celou vaši domácnost

nod_rings-100264344-orig

Představte si svět, kdy by měl každý Google Glass, flexibilní telefon, fitness náramek, boty s čipem, chytré ponožky a tak dále. Trochu sci-fi, že? Jenže dnešní doba už od toho není tak daleko, jak se zdá. Většinu chytrých zařízení již máme na trhu a mezi poslední se řadí prozatím prsteny, které se ale již brzy chystají zacílit na naše prsty, u prstenu Nod konkrétně ukazováčky. Prsten Nod nemá úplně typický tvar, ale jistě dokáže zaujmout.

Nod_Device_Family

Prsten disponuje citlivým snímačem s 32K DPI, aby dokázal snímat naprosto detailní pohyby vašeho ukazováčku. Prsten Nod navíc nabízí širokou kompatibilitu, a tak je možné ho připojit kromě telefonu i k televizím, hodinkám, Google Glass, počítačům nebo některým chytrým domácím spotřebičům. Propojení probíhá skrze Bluetooth Low Energy a do telefonu nabídne i vlastní aplikaci, kde je možné si nastavit některé předvolby pro různá gesta, jako například dálkovou spoušť fotoaparátu. Nechybí ani aplikace pro propojení prstenu s Nest, GoPro nebo novějšími LG TV.

Slíbena je také podpora například zařízení Belkin, které mají silné zastoupení v projektorech a umožní tak jejich ovládání. Nod bude také připraven na plnou spolupráci se systémem Windows. Výhodou Nodu může být v budoucnu otevřená API, takže vývojáři po celém světě mohou přidávat prstenu zajímavé funkce a vylepšení.

Nod_Device_Hero

Prsten vstoupí do prodeje koncem letošního roku za cenu 149 dolarů respektive necelých 3000 Kč. Doporučuji shlédnout také oficiální stránky prstenu Nod, kde se můžete podívat na aplikaci některých gest.

Nod

Nod

 

Zdroj: phonearena.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)