Menu

Prsten Nod propojí celou vaši domácnost

Představte si svět, kdy by měl každý Google Glass, flexibilní telefon, fitness náramek, boty s čipem, chytré ponožky a tak dále. Trochu sci-fi, že? Jenže dnešní doba už od toho není tak daleko, jak se zdá. Většinu chytrých zařízení již máme na trhu a mezi poslední se řadí prozatím prsteny, které se ale již brzy chystají zacílit na naše prsty, u prstenu Nod konkrétně ukazováčky. Prsten Nod nemá úplně typický tvar, ale jistě dokáže zaujmout.

Nod_Device_Family

Prsten disponuje citlivým snímačem s 32K DPI, aby dokázal snímat naprosto detailní pohyby vašeho ukazováčku. Prsten Nod navíc nabízí širokou kompatibilitu, a tak je možné ho připojit kromě telefonu i k televizím, hodinkám, Google Glass, počítačům nebo některým chytrým domácím spotřebičům. Propojení probíhá skrze Bluetooth Low Energy a do telefonu nabídne i vlastní aplikaci, kde je možné si nastavit některé předvolby pro různá gesta, jako například dálkovou spoušť fotoaparátu. Nechybí ani aplikace pro propojení prstenu s Nest, GoPro nebo novějšími LG TV.

Slíbena je také podpora například zařízení Belkin, které mají silné zastoupení v projektorech a umožní tak jejich ovládání. Nod bude také připraven na plnou spolupráci se systémem Windows. Výhodou Nodu může být v budoucnu otevřená API, takže vývojáři po celém světě mohou přidávat prstenu zajímavé funkce a vylepšení.

Nod_Device_Hero Nod_Device_Components Nod_Device_Case Nod_Device_Slider

Prsten vstoupí do prodeje koncem letošního roku za cenu 149 dolarů respektive necelých 3000 Kč. Doporučuji shlédnout také oficiální stránky prstenu Nod, kde se můžete podívat na aplikaci některých gest.

 

Zdroj: phonearena.

 

Komentáře

Porsche014

Porsche014

z aplikace
2.5.2014 22:16

Kam ten svět spěje ,když už prsten stojí tři litry.
Ale levnější bych bral.

PaulPaullie

z aplikace
2.5.2014 23:27

Lepší prsten prostě stojí 3 litry a myslím ze tenhle umí víc než zlatej ;)))

porsche0

porsche0

z aplikace
2.5.2014 23:48

=) tak to jo ale stejne tri litry a urcite jak byva znamo jeste prirazka

Libor Foltýnek

3.5.2014 8:16

Porsche: člověk s vaší přezdívkou skuhrá ohledně ceny? :) Uvědomte si, že ta hračka má větší výpočetní výkon, něž celá centrála NASA, která poslala člověka na Měsíc! 3000 je naprosto směšná částka, pokud to bude fungovat a nebude se to nabíjet co 10 minut :)
P.S. Někde jsem o podobné hračce četl, že to je podvod, nevím jestli to je tohle a jestli to byla pravda, jen bych si dal raději pozor.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

3.5.2014 10:41

Libor Foltýnek:
Těch prstenů a konceptů už bylo představeno tolik, že dokud ho neuvidím u někoho na ruce nebo alespoň v obchodě, tak to budu brát z rezervou :)

Zdenda Svrčina

Zdenda Svrčina

4.7.2014 12:52

Lenost lidí je čím dál horší, počínaje “chytrými hodinkami”, tak “chytrou zásuvkou….. a tedka tu daji dalsi ZBYTEČNOST….. za chvilku se bez chytrých kravin nedojdem ani na záchod.

RSS (komentáře k článku)