TOPlist

Proton Drive přichází s funkcí zálohování fotek pro Android

Proton Drive
  • Proton Drive nově bude moci zálohovat fotografie z Androidu
  • Produkty Protonu mají být alternativou pro Disk Google 
  • Je zaměřený na soukromí a koncové šifrování

Nedávno jsme vám psali o nové konkurenci pro Disk Google – Proton Drive. Cloudové úložiště, které dbá na soukromí a bezpečnost uživatelů. Obrázky jsou před odesláním z vašeho telefonu chráněny šifrováním end-to-end, což znamená, že ani samotní vývojáři k nim nemohou přistupovat. Což je vlastnost, kterou Google ve svém produktu nepoužívá. Nově Proton zavádí funkci zálohování fotografií ze systému Android a bude k dispozici jak pro uživatele s předplatným tak pro ty bez předplatného.

Není to tak dávno, co ukončil Proton beta testování a nyní pomalu ale jistě dokončuje plnění svého plánu. Mezi tím se našlo právě i zálohování fotek z Androidu, bohužel však tato funkce stále nebyla oznámena pro iOS a je otázkou, kdy se ho dočká. Nová funkce vám umožní automaticky synchronizovat fotografie ze zařízení do vašeho účtu. Všechna důležitá data jsou koncově šifrována tak, aby k nim mohl pouze majitel účtu.

Soubory budou k dispozici k prohlížení, přehledně roztříděné podle data pořízení, stejně jako v galerii telefonu. Proton dokonce umožňuje také offline připojení k uživatelem vybraným souborům. Cloudové úložiště můžete využívat zdarma pouze do 1 GB nahraných dat, následně už musíte využít formu předplatného, které začíná na úložišti o 200 GB za 4.99€ (cca 122 Kč měsíčně).

Proton Drive: Photo Backup
Proton Drive: Photo Backup

Proton Drive Photos Backup for Android: Store your photos & videos with end-to-end encryption

Proton Drive Photos Backup for Android: Store your photos & videos with end-to-end encryption

Vyzkoušíte Proton Drive?

Zdroj: HowToGeek, proton.me

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)