Microsoft znovu neuspěl. Portování Android aplikací na Windows v projektu Astoria vzdal

Windows 10 Mobile roste – náhleďák

Pokud se nezajímáte čistě jen o Android, ale o smartphony celkově, možná jste postřehli, že se pomalu přestalo mluvit o microsoftím projektu Astoria. Ten měl původně za úkol portovat Android aplikace na Windows 10 Mobile. Jenže po fiasku v prvních „insider“ verzích byl projekt Astoria pozastaven a navrácen do vývoje. Nyní však projekt Astoria vydechl naposledy. Microsoft totiž oficiálně potvrdil, že upouští od původních plánů s portováním Android aplikací.

Astoria končí, ale portování aplikací ne

Ve skutečnosti se jedná o celkem logický a předvídatelný krok, vzhledem k nedávným událostem. Microsoft totiž koupil společnost Xamarin, což je společnost tvořící vývojářské nástroje pro platformy Android, iOS i Windows najednou. Aplikace vyvinuté pomocí nástrojů Xamarin jdou pak velice snadno portovat mezi platformami, zejména díky společnému kódu v jediném nástroji.

windows 10 astoria

Je tedy jasné, že Microsoft boj nevzdává. Projektu Astoria se zbavuje jen proto, že za dlouhou dobu nepřinesl kýžené výsledky. I to je pak důvodem k tomu, že Microsoft musel najít jiné řešení. Takové, které bude přijatelné pro vývojáře, které bude jednoduché a nebude přitom komplikovat život žádné konkurenční platformě.

Jenže než se Microsoft někam dostane, kde už budeme my? Než se mu povede konečně nějaký zářez a v jeho obchodě se aplikace začnou množit, můžeme tady ještě dlouze diskutovat.

Co si myslíte o portování Android aplikací do Windows 10 Mobile? Má v tom Microsoft pokračovat?

Zdroj: AA.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)