První Project Tango telefon se odkládá na podzim

Project Tango telefon

Lenovo Phab 2 Pro byl oznámen v červnu na konferenci Lenovo Tech World v Silicon Valley. Na první pohled se nejedná o revoluční telefon, zdání ale klame. Jedná se o první Project Tango telefon na trhu. Bohužel byl ale odložen až na podzim.

Lenovo Phab 2 Pro: Project Tango telefon s mnoha senzory

Původně se měl tento telefon, nebo spíše phablet začít prodávat v USA již v srpnu. Lenovo však na stránkách nenápadně změnilo dobu dodání z léta na podzim. Takže to vypadá, že se nakonec jako první dočká Asie, kde by měl být dostupná příští měsíc.

phab2-pic1-big

Lenovo v blogu také naznačilo, že zařízení může být k dostání až kolem Vánoc. Jestli se to týká i Evropy, zatím bohužel nemůžeme říct. Kontaktovali jsme však Lenovo, jak to bude s dostupností telefonu u nás, jakmile se nám ozvou, zprávu aktualizujeme.

Project Tango

Zařízení, které podporují Project Tango se liší jednou hlavní věcí. Mají pokročilé senzory, které dokáží detekovat polohu ve 3D. Využít se to dá mnoha způsoby, například v muzeu vám může telefon nebo tablet podat informace, můžete si doma na displeji „poskládat“ nábytek a rovnou uvidíte, jak by u vás vypadal. V New Yorku dokonce dokáže navigovat složitým systémem metra, kdy vám ukáže z jakého nástupiště odjet. Project Tango je pořád zatím na začátku své cesty, pokud ale uspěje, máme se opravdu na co těšit.

Project Tango - rozšířená realita

Samotný Lenovo Phab 2 Pro pohání Snapdragon 652, displej bude mít 6,4 palce s rozlišeném QHD. RAM paměť se zastavila na hodnotě 4GB, ta doplní úložiště, které je 64 GB. Potěší i velká 4050 mAH baterie s podporou rychlonabíjení. Cena byla určena na 499 dolarů, to dělá v přepočtu bez daně pěkných 12 tisíc korun.

Může být budoucnost smartphonů v Projectu Tango?

zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)