Prohlížeč Microsoft Edge už se dá stahovat na Android

microsoft edge prohlizec android

Minulý týden Microsoft oznámil, že se prohlížeč Microsoft Edge dostává i na mobilní operační systém Android. Netrvalo to dlouho a betaverzi si již může každý vyzkoušet. Edge se dá stahovat rovnou z Google Play.

Android verze Microsoft Edge vychází z Chromu

Zajímavé je to, že mobilní porty Microsoft Edge používají odlišný engine. Android verze běží na Chrome Blink Enginu, iOS verze pak na Safari Enginu. Ani jedna verze tak nevyužívá EdgeHTML Engine, který najdeme ve Windows 10. I díky tomu se dá odhadovat, že rychlostně na tom bude velmi podobně jako Chrome. Z krátkého testování betaverze jsme si nevšimli žádných problémů, rychlostně je na tom velmi dobře.

A jak je na tom samotný prohlížeč? V podstatě se jedná o takový mix mobilního Chrome a desktopového Edge. Určen je pak hlavně pro lidi, kteří používají Edge na počítači, a to kvůli dokonalé synchronizaci a sdílení. Přímo v hlavním menu je například tlačítko „Odeslat na počítač“. Díky němu se hned odešle stránka, kterou prohlížíte přímo na PC. K tomuto je nicméně potřeba mít aktivovaný Windows 10 Fall Creators Update, který je dostupný prozatím pro Insidery.

Jelikož jde o betaverzi, tak chybí hodně funkcí z PC verze, jako třeba možnost kreslit a sdílet následně stránky. Dále zatím chybí třeba i podpora doplňků. Nicméně na to, že jde o první veřejnou betaverzi, tak je na tom Android verze Edge dobře. Stahovat se dá zdarma z Google Play, případně můžete využít APKMirror, pokud by z nějakého důvodu bylo stahování z Google Play pro vás blokované.

Microsoft Edge: Web Browser
Microsoft Edge: Web Browser

Vyzkoušeli jste prohlížeč Microsoft Edge? Co na něj zatím říkáte?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)