Menu

Prohlížeč Microsoft Edge už se dá stahovat na Android

Minulý týden Microsoft oznámil, že se prohlížeč Microsoft Edge dostává i na mobilní operační systém Android. Netrvalo to dlouho a betaverzi si již může každý vyzkoušet. Edge se dá stahovat rovnou z Google Play.

Android verze Microsoft Edge vychází z Chromu

Zajímavé je to, že mobilní porty Microsoft Edge používají odlišný engine. Android verze běží na Chrome Blink Enginu, iOS verze pak na Safari Enginu. Ani jedna verze tak nevyužívá EdgeHTML Engine, který najdeme ve Windows 10. I díky tomu se dá odhadovat, že rychlostně na tom bude velmi podobně jako Chrome. Z krátkého testování betaverze jsme si nevšimli žádných problémů, rychlostně je na tom velmi dobře.

A jak je na tom samotný prohlížeč? V podstatě se jedná o takový mix mobilního Chrome a desktopového Edge. Určen je pak hlavně pro lidi, kteří používají Edge na počítači, a to kvůli dokonalé synchronizaci a sdílení. Přímo v hlavním menu je například tlačítko „Odeslat na počítač“. Díky němu se hned odešle stránka, kterou prohlížíte přímo na PC. K tomuto je nicméně potřeba mít aktivovaný Windows 10 Fall Creators Update, který je dostupný prozatím pro Insidery.

Jelikož jde o betaverzi, tak chybí hodně funkcí z PC verze, jako třeba možnost kreslit a sdílet následně stránky. Dále zatím chybí třeba i podpora doplňků. Nicméně na to, že jde o první veřejnou betaverzi, tak je na tom Android verze Edge dobře. Stahovat se dá zdarma z Google Play, případně můžete využít APKMirror, pokud by z nějakého důvodu bylo stahování z Google Play pro vás blokované.

Microsoft Edge
Microsoft Edge

Vyzkoušeli jste prohlížeč Microsoft Edge? Co na něj zatím říkáte?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Braiteyy (Braiteyy)

13.10.2017 6:35

Problém je v tom že tenhle prohlížeč nepodporuje adblock.

Wolfsteen

wolfsteen 0

13.10.2017 7:06

A kdo by to dělal? :-)

Karle

karle40 49

13.10.2017 9:43

Třeba já. A hele, jde v něm nastavit úvodní obrazovka, nesnaží se stejně jako ostatní debilní browsery po startu bez ptaní připojit na posledně prohlížený web.

Bart

13.10.2017 13:18

Braiteyy: mýlíš se, existuje a docela dlouho : https://adblockplus.org/en/edge

Radeg

radeg 34

13.10.2017 19:19

@Bart:
Já nevím, ale já z toho pochopil, že pro Edge ano, ale Edge desktopový a Braiteyy mluví o Edge popsaném v článku, čili Edge pro Android.

kef

15.10.2017 1:19

karle40 ….tak s tím si snad umíš poradit, aby se to nedělo

RSS (komentáře k článku)