Další kapitola končí. Google ukončil prodej Nexusu 6

nexus 6 prodej

Oblíbený telefon Nexus 6 byl představen již více než před rokem a v současné době se dočkal svého nástupce v podobě Nexusu 6P. První šestipalcový telefon s označením Nexus, který vzešel za spolupráce Googlu a Motoroly, se povedl. Je na čase jít ale dál, a tak oficiální prodej Nexusu 6 skrze Google Play nyní končí.

Nexus 6: Telefon, který šlápl trochu vedle

Nebudeme zapírat – Nexus 6 byl v době představení výborný telefon, který celou řadu s čistým Androidem posunul o něco dále. Přinesl totiž výkonný hardware, oproti staršímu Nexusu 5 solidní výdrž na baterii i fotoaparát. Byl tu však jeden háček. A to podstatný. Google se pokusil protlačit mezi uživatele telefon s 6palcovým displejem, což se ale příliš nepovedlo – většina uživatelů zkrátka tak velký telefon do kapsy nechce.

prodej nexusu 6 končí Nexus 6 Widget

Prodej Nexusu 6 pomalu končí. Co dál?

Ukončení prodeje Nexusu 6 je logickým krokem – dočkali jsme totiž nástupce. Dá se předpokládat, že ukončení prodeje na Google Play neznamená okamžitou nedostupnost tohoto telefonu v obchodech. To ostatně dokazuje i server Heureka, který našel Nexus 6 skladem v mnoha českých obchodech. Je ale otázkou, jak dlouho tento stav potrvá.

Google se letos poučil a představil hned dva telefony – menší Nexus 5X a větší Nexus 6P. Pokud tedy toužíte po Nexusu s velkým displejem, přímo se vybízí nákup Nexusu 6P. A zde vzniká vtipná i smutná situace – prodej Nexusu 6 končí, ale český zákazník si nástupce zatím koupit nemůže. Není kde.

zdroj: androidpolice.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (12)