4 důvody proč si koupit nový iPhone 15 Pro Max: Lehčí tělo, dlouhá výdrž i USB-C

iphone 15 pro max 4 důvody proč koupit
  • Apple iPhone 15 Pro Max patří k nejlepším telefonům vůbec
  • Má kvalitní konstrukci, konečně USB-C, skvělou výdrž i vynikající foťáky
  • V tomto článku se mrkneme na 4 důvody, proč si nový iPhone koupit

Apple iPhone 15 Pro Max byl představen už před více než měsícem a před nějakým časem jsem na něj přinesl kompletní recenzi, ve které probírám veškeré radosti i strasti s novým jablíčkem. V tomto článku bych se ale chtěl mrknout na 4 důvody, proč si nový jablečný telefon koupit. Nebudu zde do detailu řešit iOS 17, skvělý displej, kvalitu fotek, reproduktory ani další jednotlivé aspekty. Podíval jsem se na telefon jako celek a snažil se odpovědět sám sobě na otázku, proč bych si ho pořídil.

Titan není důležitý, snížení váhy ano

Jedním z nejvíce diskutovaných témat letošních iPhonů 15 Pro je rozhodně titanové tělo. Z mého pohledu je celý poprask trochu přifouknutý, ale tak je to většinou u všech změn nových jablečných produktů. Jasně, titan je v některých případech odolnější a neulpívají na něm otisky prstů jako na lesklé nerezové oceli, ale jinak nejde o nikterak revoluční krok, spíše fajn změnu. Co je ale z mého pohledu mnohem podstatnější je váha. Ta se snížila o nějakých 19 gramů (221 gramů oproti 240 gramům), což na papíře nevypadá nikterak dramaticky, při každodenním používání však rozdíl pocítíte. Nejenže je telefon lehčí, ale má také o něco zaoblenější hrany a celkově se lépe drží v ruce. Pokud vás tedy „maxko“ vždy lákalo, ale odrazovala vás hmotnost, můžete mu dát znovu šanci.

iPhone 15 Pro Max modrý titan

USB-C je pro jablíčkáře gamechanger

Jste-li dlouholetý Android uživatel, určitě přivítáte USB-C konektor, který nahradil tradiční Lightning. Pravděpodobně budete mít doma nějaké kabely, takže nemusíte dokupovat další a navíc si telefon rozumí s mnohem větším portfoliem doplňků – třeba SSD disky, což se u starších modelů muselo řešit nepraktickou redukcí. Dlouholetí jablíčkáři, kteří utratili hromadu peněz za Lightning příslušenství budou zřejmě trochu smutnější, ale změna byla stejně do budoucna nevyhnutelná. A i oni po prvním výletu usoudí, že možnost sebrat jedinou nabíječku na MacBook, iPad a iPhone je vlastně fajn.

iPhone 15 Pro Max balení usb-c kabel

iPhone 15 Pro Max má skvělou výdrž baterie

O výdrži baterie jsem se detailněji rozepsal v recenzi. Prvních pár dní jsem z ní (a celkového chování telefonu) byl trochu zklamaný. Měl jsem totiž nejvyšší očekávání. V rodině máme iPhone 13 Pro Max, o jehož výdrži si stále může nechat většina konkurenčních Androidů zdát a čekal jsem že bude výdrž ještě lepší. Tak se sice nakonec nestalo, ale po pár updatech se situace konečně zlepšila a s klidem lze říci, že iPhone 15 Pro Max patří do naprosté špičky.

iPhone 15 Pro Max vs 15 Pro / 15 Plus / 15 / 14 / 13 Battery Test!

iPhone 15 Pro Max vs 15 Pro / 15 Plus / 15 / 14 / 13 Battery Test!

Excelentní kvalita videa (i fotoaparátů)

Asi není třeba zmiňovat, že iPhone 15 Pro Max patří k nejlepším fotomobilům vůbec. Co vás ale zaručeně nadchne, zvlášť pokud jste používali nějaký starší (a klidně vlajkový) Android, je kvalita videa. V tuto chvíli neexistuje lepší mobil na natáčení. Jasně, něco jako Sony ZV-E10 bude furt (zejména za zhoršeného světla) o něco lepší, ale tady se bavíme o stále relativně kompaktním a tenkém zařízení, kde je samotný fotočip mnohem menší. Video je nejen ostré a plné detailů, ale Applu se podařilo už před lety eliminovat z mého pohledu největší problémy videozáznamu mobilních telefonů – neustálé přeostřování a artefakty. Video je zkrátka špičkové a pokud pravidelně natáčíte, nemůžete si na poli telefonů vybrat lépe.

Shot on iPhone 15 Pro | Cinematic Mode 4K

Shot on iPhone 15 Pro | Cinematic Mode 4K

Přemýšlíte nad koupí iPhonu 15 Pro (Max)?

Za zapůjčení iPhonu 15 Pro Max děkujeme e-shopu Mobil Pohotovost.

Zdroj: vlastní, Mrwhosetheboss, Christian Maté Grab

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)