Příští Nexus 10 vyrobí Asus a bude stát 350 liber

asusnexus

Od okamžiku, kdy Google představil inovovaný Nexus 7, se pozornost laické i odborné veřejnosti obrátila k ostatním zařízením řady Nexus. Dychtivě se čeká na pátý smartphone a vypadá to, že aktualizace se dočká také desetipalcový tablet. Alespoň tak lze soudit z fotografie, kterou na Twitteru zveřejnil uživatel s přezdívkou @Rage06. Na snímku je vidět obrazovka počítače se skladovou aplikací britského řetězce PC World. Konkrétně je zobrazena položka Google Asus Nexus 10 s maloobchodní cenou 349,99 liber (asi 10 700 Kč).

Údajný snímek ze skladového systému britského PC Worldu Údajný snímek ze skladového systému britského PC Worldu

Jestliže se nejedná podvrh, znamená to jednu zásadní věc: zatímco současný Nexus 10 vyrábí Samsung, nový model bude mít na starosti Asus, který dosud pro Google dělal oba Nexusy 7. Není to poprvé, co je Asus označován jako výrobce nového Nexusu 10. Asi před měsícem více zdrojů spekulovalo právě o tom, že příští generaci Nexusu 10 nebude vyrábět Samsung, ale Asus.

Zajímavá je také cena – v současné době stojí 16GB verze desetipalcového Nexusu 319 liber (9 750 Kč) a 32GB varianta 389 liber (11 900 Kč). Bohužel není známo, jak velké interní úložiště má mít tablet, vyfocený v ceníku – pokud 16 GB, znamenalo by to zdražení, jestliže jde o 32GB verzi, pak naopak citelné zlevnění. Protože i nový Nexus 7 je dražší než jeho předchůdce, přikláněli bychom se spíše k první variantě.

Co se týká specifikací, zatím není známo vlastně vůbec nic. Očekává se, že zařízení bude mít displej s vysokým rozlišením (alespoň 2560 x 1600 obrazových bodů), procesor Qualcomm Snapdragon 800 a 2 GB operační paměti. Je také možné, že na novém tabletu poběží Android 4.4 Kitkat. Vzhledem k tomu, že Google pravděpodobně představí Nexus 5 spolu s Androidem v polovině října, možná se při této příležitosti dočkáme i Nexusu 10.

Zdroj: Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)