Připravuje Google konec navigace Waze? Nové funkce v mapách Googlu tomu nasvědčují

google konec waze mapy od googlu

Během posledních několika týdnů společnost Google přidala do aplikace Mapy hned několik dlouho žádaných funkcí. Zajímavé je na tom to, že většina z těchto nových funkcí je součástí navigace Waze. A vzhledem k tomu, že Google vlastní Waze, začalo se již spekulovat nad tím, že se pomalu ale jistě přestává s podporou Waze a Google zbylé funkce integruje do Map. Připravuje Google konec navigace Waze?

Google Mapy jako náhrada Waze? Možná již brzy

Už v roce 2013 společnost Google koupila navigaci Waze. Očekávalo se, že velmi brzy se funkce přesunou do Google Map. jenže to se nestalo a po šesti letech stále můžeme vidět obě aplikace. Každopádně úplná jistota, že Waze stále bude fungovat i v budoucnosti už neexistuje. Důvodem jsou poslední funkce v Google Mapách.

Už v létě minulého roku jsme mohli vidět první náznaky toho, že se chystá integrace funkcí z Waze. U některých uživatelů se objevila možnost testovat upozornění na uzavírky nebo práci na silnici. V listopadu se tato funkce rozšířilo nové tlačítko, díky kterému mohli uživatelé Google Map upozornit ostatní na policejní radar anebo nehodu. Zatím poslední funkcí v Google Mapách je možnost upozornění na maximální povolenou rychlost. To je opět jedna z funkcí z navigace Waze.

google mapy funkce waze

V zahraničí už se spekuluje nad tím, že právě kvůli těmto novým funkcím, se Google pomalu připravuje na ukončení Waze. Přeci jen, těch exkluzivních funkcí už Waze nemá tolik a jde jasně vidět, že Google investuje čas i peníze hlavně do Google Map. Vylepšuje se offline režim, podpora Android Auto apod.

Google Maps
Google Maps
Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Myslíte si, že se v chystá konec navigace Waze?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)