Google Mapy přidávají funkci z Waze: Komunitní upozornění na incidenty

komunitni upozorneni na incidenty waze google mapy

Když před lety koupil Google navigaci Waze, mnozí říkali to, že funkce této oblíbené navigace integruje do Google Map a Waze zanedlouho zanikne. To se však nestalo a Waze stále funguje, stále se aktualizuje a nic nenasvědčuje tomu, že by měl končit. Nicméně Google nyní testuje v Google mapách novou funkci, komunitní upozornění na incidenty. Upozorňovat na ně budou samotní uživatelé podobně jako u Waze.

Komunitní upozornění na incidenty i v Google mapách

Google Mapy v těchto dnech a týdnech prochází větší designovou změnou, kdy se aplikuje Material Design. Google však nezapomíná ani na nové funkce, dnes se vybraným uživatelům zobrazila novinka v podobě možnosti oznámení incidentu na silnici.

Poprvé jsme se o této funkci dozvěděli u Google Map verze 9.7.9, kde se objevuje zmínka v kódu aplikace. Na screenshotech můžete vidět prozatím jen upozornění na uzavírky a práci na silnici. V kódu aplikace je však jasně uvedeno, že se bude podporovat i oznamování nehod, rychlostních pastí nebo rychlostních radarů.

V upozornění vidíte informaci o tom, kdy byla naposledy aktualizována a následně budete moct vybrat ze tří možností. A to Ano, Ne a Nejsem si jistý. Google Mapy se vás tak například zeptají, jestli je silnice stále uzavřená, jestli policie stále měří apod. Není jasné, kdy se tyto novinky začnou více rozšiřovat mezi uživatele, nyní je pouze jasné to, že aktualizace na nejnovější verzi nepomůže, protože funkce se zapínají na straně serveru. Nicméně je dobré, že Google konečně přidává do Google Map funkce z navigace Waze, kterou koupil před pěti lety.

Google Maps
Google Maps
Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic

Vítáte tyto funkce v Mapách Google, nebo by měly zůstát pouze u Waze?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)