Menu

Google Mapy přidávají funkci z Waze: Komunitní upozornění na incidenty

Když před lety koupil Google navigaci Waze, mnozí říkali to, že funkce této oblíbené navigace integruje do Google Map a Waze zanedlouho zanikne. To se však nestalo a Waze stále funguje, stále se aktualizuje a nic nenasvědčuje tomu, že by měl končit. Nicméně Google nyní testuje v Google mapách novou funkci, komunitní upozornění na incidenty. Upozorňovat na ně budou samotní uživatelé podobně jako u Waze.

Komunitní upozornění na incidenty i v Google mapách

Google Mapy v těchto dnech a týdnech prochází větší designovou změnou, kdy se aplikuje Material Design. Google však nezapomíná ani na nové funkce, dnes se vybraným uživatelům zobrazila novinka v podobě možnosti oznámení incidentu na silnici.

Poprvé jsme se o této funkci dozvěděli u Google Map verze 9.7.9, kde se objevuje zmínka v kódu aplikace. Na screenshotech můžete vidět prozatím jen upozornění na uzavírky a práci na silnici. V kódu aplikace je však jasně uvedeno, že se bude podporovat i oznamování nehod, rychlostních pastí nebo rychlostních radarů.

V upozornění vidíte informaci o tom, kdy byla naposledy aktualizována a následně budete moct vybrat ze tří možností. A to Ano, Ne a Nejsem si jistý. Google Mapy se vás tak například zeptají, jestli je silnice stále uzavřená, jestli policie stále měří apod. Není jasné, kdy se tyto novinky začnou více rozšiřovat mezi uživatele, nyní je pouze jasné to, že aktualizace na nejnovější verzi nepomůže, protože funkce se zapínají na straně serveru. Nicméně je dobré, že Google konečně přidává do Google Map funkce z navigace Waze, kterou koupil před pěti lety.

Maps - Navigate & Explore
Maps - Navigate & Explore

Vítáte tyto funkce v Mapách Google, nebo by měly zůstát pouze u Waze?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

MajdyL

MajdyL 4

29.6.2018 16:59

Pokud to bude fungovat tak dobře jako ve Waze, zvedne to Google mapy zase o level výše. Já ale zůstanu věrný Waze. A myslím si že nejsem sám :)

Zarel

Zarel 0

29.6.2018 17:41

Já naopak používám Google. Waze jsem dlouho testoval,ale ve zmatku pro mě není tak přehledný (odbočovací pruhy atd.. ) Proto je tato správa skvělá. Ještě by to chtělo přidat upozornění na rychlost jako má Waze….

Tom_lex

Tomáš Lex 1

29.6.2018 17:54

Vzhledem k tomu, kolik Google mapy žerou dat, zůstanu věrný Waze

GinBook

GinBook 2

29.6.2018 18:17

Jen doufám, že se ty informace nebudou propisovat do Waze.

A pokud jde o uzavírky které si Google bere z Waze, tak se bavím. GM mají malinko jinak zakreslenou silniční síť a samozřejmě to potom nesedí pokud se zavře silnice ve Waze a propíše se blbě do GM. Některé uzavírky děláme ve Waze přímo “na míru” dané situaci. Potom tedy bude uživatel hlásit co v GM když to nepasuje? Ano/Ne/Do…

Kamilx

Kamilx 0

1.7.2018 8:58

Já používám jednu mapu na všechno. Na turistiku i autem jezdím podle seznamáckých map a funguje to dobře. Bylo by super, kdyby tuhle funkci přidal Seznam do svých map. Teď údajně pracují na vylepšení navigace pro auta, tak by tam komunitní upozornění mohli přidat. Jinak tam v pozadí mají něco, co vám nenaplánuje cestu přes uzavírku, ale v mapě to nevidíte.

Karmy

Ondřej Karmazín 2

2.7.2018 8:51

Kamilx, to může snad říct jenom masochista, nebo sváteční jezdec. Nic proti seznamáckým mapám, ale takové nesmysly, které to občas naplánuje.. a funkce daleko za gmaps i waze. Ale je vidět že na tom pracují a chyby naštěstí opravují opravdu rychle po nahlášení.

Maxipes

Maxipes 1

2.7.2018 16:25

Po ČR většinou podle Waze právě kvůli přesněji zvládnutým uzavírkám (díky výborné komunitě v ČR). Mimo ČR Google maps. Většina map mimo ČR pro Waze je horších, než Google maps a napříč státy je jejich kvalita nekonzistentní.

Je jen dobře, že se obě aplikace navzájem integrují a berou si ze sebe to dobré.

A ještě jedna úžasná výhoda GM. Detailní barevná indikace hustoty provozu na plánované trase. Vidět 5km před sebe – na dálnici geniální. Waze proti tomu indikuje jen delší problematické úseky a ty ještě “schovává” pod vyznačenou trasu. Pakárna – a to jsem ještě slušný.

RSS (komentáře k článku)