Google Mapy: 5 tipů, které se vám na dovolené budou hodit

Google Mapy náhledový

Google Mapy používá spousta uživatelů i díky tomu, že jsou součástí Androidu. Pojďme si dnes představit 5 tipů a triků, které byste měli znát.

1) Ukládejte mapy offline

Pokud se budete delší dobu vyskytovat v jedné oblasti a nechcete utrácet za internetové připojení, které jinak Google Mapy vyžadují, stáhněte si oblast do paměti telefonu. Díky tomu budete moci používat Google Mapy i bez internetu, i když ne tedy 100% (vyhledávání a další informace stále internet potřebují). Jak to udělat? Na displeji si zobrazte oblast, kterou chcete stáhnout, a do hledání vepište “ok maps”. Alternativou je podržet kdekoliv prst, zobrazit detaily místa a použít volbu Stáhnout offline oblast pod třemi tečkami.

Upozornění: Oblast, kterou lze stáhnout, je omezená velikostí. Stejně tak v některých zemích nelze offline stahování používat vůbec.

2) Odeslání bodu z PC do telefonu

Na počítači a velkém monitoru je hledání v mapách o poznání snazší než v mobilním telefonu. Mnohdy se tedy vyplatí najít vytoužené místo na počítači a navigaci následně použít v telefonu. Proč ale místo hledat dvakrát? V počítači v prohlížeči stačí vybrané místo rovnou odeslat do telefonu. Samozřejmostí zůstává, že musíte na počítači používat stejný Google účet jako v telefonu.

Google Mapy - posílání polohy do telefonu

3) Vyhledávání v okolí trasy a přidání zastávky

Google Mapy přidaly funkci vyhledávání okolo trasy v porovnání s konkurencí teprve nedávno a možná proto není tento trik tolik znám. Je ale nesmírně užitečný, obzvláště na delších cestách (například dovolené), kdy hledáte například benzínové stanice podél trasy. Použití je velmi jednoduché, pro mnohé ale skryté. Ve spuštěné navigaci stačí kliknout na ikonu lupy, která zobrazí výběr čerpacích stanic, restaurací, obchodů s potravinami a kaváren v okolí. Následně stačí kliknutím vybrat zastávku a Google Mapy automaticky přepočítají trasu. Šikovné.

4) Použití Street View jako virtuální realita

Skvělá zpráva přišla koncem roku 2014, kdy Google spustil podporu Google CardBoard ve Street View v telefonech. Díky tomu mohl každý nahlédnout do libovolného zákoutí Google Map na světě a díky headsetu CardBoard se ocitnout ve virtuální realitě. Google tuto funkci dále vylepšoval, bohužel v současné verzi Google Map není tato funkce obsažena. Uživatelé musí stáhnout separátní aplikaci Street View, která tuto funkci umožní.

Google Mapy - streetView
Google Street View
Google Street View

5) Používejte štítky

Google Mapy mají propracované vyhledávání a většinou každý najde hledané místo. Proč ale opakovaně vyhledávat místa, ke kterým se vracíte? Uložte si je mezi svá místa označením štítku. Takové místo bude permanentně označeno na mapě a uvidíte jej, kdykoliv pojedete kolem. Můžete tak označit třeba svůj domov, práci, oblíbenou restauraci či odlehlou vyhlídku. Tato místa pak naleznete v sekci Vaše místaOznačeno štítkem.

Znáte další šikovný trik v aplikaci Google Mapy? Podělte se s námi v komentářích

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)