Google Mapy nově upozorní na maximální povolenou rychlost

google mapy rychlostni limit

v roce 2016 jsme poprvé informovali o tom, že Google začíná testovat funkci rychlostní limity. Tedy malou ikonku u navigace, která informuje o rychlostních limitech v aktuálním místě. Tehdy jsme ale nečekali, že v roce 2019 stále nebude funkce dostupná pro všechny uživatele. Blýská se ale na lepší časy, v několika uplynulých dnech Google funkci zpřístupnil velkému množství uživatelů a další snad přibudou brzy.

Google mapy už začínají podporovat rychlostní limity

Google začal postupně uvolňovat funkci rychlostní limity a zpřístupňovat lidem informace k maximální povolené rychlosti v aktuálním místě. Ikona se zobrazuje v levém dolním rohu při aktivní navigaci. Oproti verzi z roku 2016 se toho moc nezměnilo. Jen se přidala informace o jednotce rychlosti (kph, mph) a odstranil se text “Speed Limit”. Aplikace zároveň řidiče zvukově upozorní, když se přiblíží k radaru.

Jedná se o funkce, které byly již delší dobu dostupné v navigaci Waze a po několika letech se rozhodl Google je integrovat i přímo do Map. Momentálně neexistuje možnost, jak si nové funkce ručně aktivovat. Google novinky uvolňuje postupně na straně serveru.

Google Maps
Google Maps

Těšíte se na nové funkce v Google Mapách?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)