TOPlist

S kostí v krku nebo při popálení od rachejtlí pomůže aplikace Záchranka

připomenutí aplikace Záchranka

Období vánočních svátků a příchodu nového roku je čas, kdy mají být lidé spolu a v pohodě. Jde ale bohužel i o dobu, kdy se ze spěchu a neopatrnosti paradoxně stává hromada všemožných úrazů a nehod. Ať už jde o zaseknuté kosti v krku, poranění při odpalování petard nebo třeba o pád na sjezdovce. Rozhodně na vás nechceme nic přivolávat, ale kdo je připraven, ten není ohrožen. Nebo si alespoň dokáže rychleji poradit. Z toho důvodu jsme se rozhodli k připomenutí české aplikace Záchranka, která zprostředkovává jednodušší komunikaci se záchrannými složkami a také návody k první pomoci. Jde o oficiální nástroj pro Zdravotnickou záchrannou službu i Horskou službu.

Mobilní aplikace Záchranka

O aplikaci jsme již několikrát psali a máme na ni hotový také podrobný návod. Za téměř čtyři roky fungování se některé její dílčí funkce změnily a zlepšily, ale základní tři možnosti zůstaly stejné. Můžete skrze ni bleskově přivolat pomoc, odeslat nebo zjistit vaši aktuální polohu a nastudovat si první pomoc. Pokud si dáte po instalaci záležet s nastavením profilu, můžete pak v případě nouze ušetřit drahocenný čas, který byste jinak věnovali třeba vysvětlováním podrobností na lince 155 nebo 112. Snad vás toto malé sváteční připomenutí aplikace Záchranka motivuje ji nainstalovat. Udělalo to již přes milion dalších lidí. Každý den přes aplikaci volá o pomoc cca 50 lidí v nouzi a za celou dobu už na základě volání z aplikace vyjeli záchranáři k více než 30 000 případů. Nicméně vám současně přejeme, abyste ji k volání pomoci nikdy nemuseli použít. Naučit se z ní zásady první pomoci ale nebude na škodu nikdy.

Už jste někdy museli přivolávat pomoc? Jakým způsobem?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)