Co přinesl týden? Sobotní přehled toho nejlepšího (úvodní díl seriálu)

co přinesl týden

Nestihli jste celý týden sledovat dění okolo operačního systému Android, ale nechcete přijít o žhavé novinky? Unikl vám užitečný článek či návod? Pak přesně pro vás je zde sobotní přehled, který si klade za cíl rekapitulovat vše podstatné, co se okolo Androidu a webu SvětAndroida.cz za týden odehrálo. Vítejte u úvodního dílu.

Fenomén jménem Flappy Bird

Jestli jste alespoň občasnými návštěvníky našeho webu, tak vám pravděpodobně tento retro opeřenec neunikl. Hra, která je ve své podstatě geniálně jednoduchá se stala fenoménem. Bohužel po rychlém vzestupu přišel ještě rychlejší pád, když se autor rozhodl hru stáhnout. Prý tak učinil z lásky k lidem, poněvadž ho ani ve snu nenapadlo, že bude hra tak návyková a místo zábavy na pět minut s ní někteří stráví celé odpoledne. Flappy Bird zároveň svému vývojáři prý zničil život. Všichni chápeme, že milion z reklamy každý den jednomu zamotají hlavu.

 

Flappy Bird cover

 

Na YouTube se objevila i spousta povedených videí, jak se dá s hrou vypořádat.

 

FLAPPY BIRD CHALLENGE PRANK!

FLAPPY BIRD CHALLENGE PRANK!

 

How To Beat Flappy Bird (Best Method)

How To Beat Flappy Bird (Best Method)

 

 

Samsung Galaxy S5 se blíží

Do představení vlajkové lodi korejského výrobce Galaxy S5 už zbývá jen pár dní. Pravděpodobně bude představen během barcelonského veletrhu MWC v rámci Samsung Unpacked. Jak už to bývá, čím blíže je datum představení, tím více zaručených spekulací se objevuje. Během uplynulého týdne jsme se například dozvěděli, že Samsung Galaxy S5 nebude  žádné ořezávátko, když v benchmarku AnTuTu získal skóre 35 666 bodů. Anonymní zdroj, který data poslal na internet nám kromě skóre vyfotil i hardwarové specifikace.

Samsung k události Unpacked zveřejnil několik upoutávek, na které se můžete podívat níže.

 

0211G_KV °¡·ÎÇüfinal

samsung_unpacked_5-630x419

 

Google x Motorola x Lenovo

Jistě jste zaznamenali zprávy ohledně zmíněných tří společností. Poté, co Google Motorolu teprve nedávno koupil, se rozhodl, že ji zase prodá. Konkrétně čínskému Lenovu za sumu 2,91 miliardy dolarů, což mnohé překvapilo. Zajímavou perličkou celého příběhu je fakt, že Google den po odprodeji Motoroly masivně investoval právě do Lenova. Za 750 milionů dolarů si přišel na 5,94% podíl ve společnosti. Lenovo je aktuálně třetím největším výrobcem smartphonů na světě.

 

motorola-lenovo

 

Hudba budoucnosti

Kickstarter.com už pomohl rozjet spoustu úžasných projektů, které by bez něj pravděpodobně nikdy nevznikly. Jedním z nich můžou být i sluchátka s názvem The Dash. Do těchto malých bezdrátových špuntů se toho na první pohled vešlo opravdu hodně. Kromě přehrávání hudby zvládnou fungovat jako fitnesstracker měřící vzdálenost, kadenci kroků, celkovou vzdálenost či tempo. Díky citlivému senzoru zároveň monitorují váš srdeční tep a hladinu VO2 MAX (jak efektivně vaše tělo nakládá s kyslíkem).

 

Bragi_Dash_cover

Bragi_Dash_TransparentExplosion

 

To nejlepší z webu SvětAndroida.cz

Každý den pro vás připravujeme články, recenze aplikací či telefonů a věříme, že se vám líbí. Během týdne jste u nás mohli nalézt články o zálohování kontaktů, provozování Androidu na PC nebo třeba jak efektivně vyhledávat na Googlu a spoustu dalších.

svet-androida-premium-android-gold

Jak rozchodit Android i na PC?

Již mnohokrát proběhly zvěsti o příchodu Androidu i na stolní počítače. Zatím se tak prakticky nestalo, ale to vám nebrání ve vyzkoušení Androidu na virtuálním PC. Virtuální počítač vás nebude stát ani korunu a díky podrobnému návodu Honzy Dolejše to bude hračka.

virtual-pc

Bojíte se neposlušných aplikací? Zakažte jim přístup na internet

Často zmiňovanou nevýhodou operačního systému Android je, že jako běžný uživatel nemáte při instalaci aplikací možnost rozhodovat o jejich oprávněních. Buď přijmete všechny, o které si aplikace žádá a nebo ji zkrátka nenainstalujete. Pokud vám tato skutečnost vadí a rádi byste nad aplikacemi měli větší kontrolu, návod Karla Kiliána vám jistě pomůže. Díky aplikaci NoRoot Firewall můžete aplikacím povolovat či zakazovat přístup na internet. Nejlepší na tom je, že se obejdete i bez rootu.

 

noroot_firewall_ico

Hledáte a nenacházíte? Naučte se lépe pracovat s Googlem

V době, kdy najít takřka jakoukoliv informaci znamená párkrát kliknout myší a nabouchat něco do klávesnice, se hodí znát pár fíglů, jak si hledání ulehčit. Pokud vám pojmy jako vyhledávací nástroje či logické operátory nic neříkají a rádi byste to změnili, náš návod vám určitě pomůže.

 

Google-Logo

Opatrnost se vyplácí – zálohujte své kontakty

Jestli jste někdy ztratili telefon či vám byl odcizen, jistě mi dáte za pravdu, že jedním z nejtěžších úkolů je znovu získat kontakt na osoby z vašeho adresáře. Tedy v případě, že nemáte kontakty pro jistotu zálohované. O tom, že se to vyplatí a nedá to téměř žádnou práci vás přesvědčí Honza Dolejš ve svém článku.

remote-cloud-backup-300

Jak se vám líbil náš první týdenní přehled? Chcete, abychom v přehledech toho nejlepšího pokračovali? Dejte nám vědět v komentářích.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)