Hra Flappy Bird – Její vývojář promluvil o dalších podrobnostech stažení z Google Play

flappy bird featured

Pravděpodobně se nenajde nikdo z vás, kdo by v posledních dnech nezaznamenal alespoň jednu zmínku o návykové hře Flappy Bird, která se téměř přes noc stala celosvětovou senzací a vydělávala jejímu vývojáři přes 50 tisíc dolarů denně. Jak už také jistě dobře víte, hra Flappy Bird byla z Google Play jejím autorem, Dongem Nguyenem, stažena.

Omlouvám se Vám hráči Flappy Bird. Za 22 hodin od tohoto okamžiku stáhnu Flappy Bird. Už to nezvládám…. Není to v souvislosti s právními otázkami. Nemůžu už dál. – Dong Nguyen

Takto celou situaci komentoval samotný autor. Zpočátku tomu většina lidí ani nevěřila a měla za to, že se jedná o marketingový tah. Po několika hodinách se ovšem autorovo “ultimátum” naplnilo. Dong Nguyen v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že důvod stažení spočívá především v tom, že se Flappy Bird stala silně návykovou hrou, což nebylo původně v plánu.

Hra Flappy bird byla vytvořena pro několika-minutové, relaxační hraní. Stal se z něj ovšem návykový produkt, tedy problém, který se nejlépe vyřeší tak, že se hra z Google Play stáhne. Je pryč navždy. – Dong

Dong Nguyn dále uvedl, že vývoji hrám se bude věnovat i nadále. Co když ale vytvoří ještě více návykovější hru, než byl samotný Flappy bird? :)

Flappy Bird 1

Zdroj: Forbes.com

 

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

New-Game-Flappy-Bird-Game-Wallpapers

Stáhněte si od nás návykový Flappy Bird!

Hry David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
parba 150 uvodni

Pařba na víkend – tipy na Android hry 150

Hry Jirka Pernica Jirka Pernica
4 min. uložit na později

Komentáře (18)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek