TOPlist

Přihlášení k aplikaci Messenger může být noční můra!

Přihlášení k aplikaci Messenger
  • Přihlášení k aplikaci Messenger se zdá být naprosto jednoduché a triviální
  • Uživatelské jméno, heslo a nakonec případně potvrzení, že se skutečně přihlašujete vy
  • Když se vás ale vývojáři Meta rozhodnou chránit před ztrátou účtu, stane se z přihlášení horor

Většinou jednou za rok měním mobilní telefon za nový. Xiaomi 13 Ultra mi věrně a spolehlivě sloužilo, je to skvělý stroj, který jsem si oblíbil. Ale doba se posunula dál, na trh už dorazil nástupce poháněný procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, mluvím o Xiaomi 14 Ultra.

Přenos většiny dat je dnes otázkou pár minut, většina výrobců nabízí vlastní aplikace, které přechod výrazně usnadňují. Některé jsou extrémně propracované a skvěle fungující, jiné by si zasloužily více péče. Trochu problematický je pouze přenos respektive aktivace bankovních aplikací.

Tady je potřeba říci, že každá banka to má nastavené trochu jinak. Někde je změna naprosto jednoduchá až triviální (z mého pohledu například Moneta, posílám velkou pochvalu), jinde je přenos mnohem komplikovanější a je možné, že na toto téma připravíme samostatný článek. Nejméně starostí je dlouhodobě s přenosem aplikace u banky Trinity, zasvěcení jistě vědí proč.

Přenos dat je hotový. S jednou výjimkou…

Přibližně po hodině mám všechna data a aplikace v novém telefonu, s jedinou výjimkou. Tou je aplikace Facebook Messenger. Samotná instalace je bezproblémová, následné přihlášení se ale ukázalo jako neřešitelný problém. Přihlášení k aplikaci Messenger mi už teď zabralo výrazně více času než přenos a nastavení všech ostatních aplikací dohromady. Nadále jsem ve stavu, kdy aplikaci mám nainstalovanou, funguje v počítači, funguje v původním telefonu. Ale v novém telefonu se nepřihlásím ani za nic.

Přihlášení k aplikaci Messenger

Přitom to zní jednoduše. Zadal jsem své jméno, heslo a čekal na ověřovací SMS. Ta ale několik dní nepřichází… Fotografování dokladů pro obnovení účtu mi nedává smysl, na dalším telefonu nebo na počítači Facebook normálně funguje. Vidím ale varování o doporučené změně hesla, takže ji provádím. Výsledek se ale nedostavil, do aplikace se nedostanu.

Na počítači přitom pravidelně přichází notifikace o novém přihlášení, kde vždy potvrdím, že se skutečně přihlašuji já. Facebook mi poděkuje, následně mě ale informuje, že zablokovali přihlášení do aplikace a chrání můj účet. To je krásné a hezké, ale chránit můj účet před mnou samotným mi zkrátka smysl nedává.

Messenger 5

Navíc se přihlašuji ze stejného místa a samozřejmě ze stejné sítě, není to tak, že bych se snažil ke svému Facebook účtu přihlásit na dovolené z Vietnamu. Zatím ale vývojáři společnosti Meta vyhrávají a můj účet chrání spolehlivě. Bohužel přede mnou, z čehož radost nemám. Nebo se jim nelíbí moje Xiaomi 14 Ultra… Ať už je důvod jakýkoliv, přihlášení k aplikaci Messenger se věnuji přibližně pět hodin čistého času a u cíle nejsem.

Douška na závěr – nemyslím si, že bych měl závislost na sociálních sítích, odhadem publikuji tak dva příspěvky za rok. Ale Messenger prakticky denně používám pro komunikaci se svým okolím a nemít jej v telefonu je zkrátka omezení. Vlastně nejvíce mi vadí nelogický systém, kdy autorizační SMS nedorazí několik dní a současně se Facebook chlubí, jak zablokoval přihlášení, ačkoliv jsem jej povolil. Jsem zvědavý, jestli dokážu tento problém vyřešit do Velikonoc aniž bych musel fotit své doklady a někam je posílat, to mě skutečně neláká.

Prozatím jsem zkusil opakované odeslání kódu, vymazání dat aplikace, reinstalaci aplikace a rovněž jsem zkusil nainstaloval trochu starší verzi, to kdyby byl problém v jednom konkrétním sestavení. Ani jedna cesta ale nebyla úspěšná a já už teď s láskou vzpomínám na přenos aplikací ČSOB, který vlastně byl úplně jednoduchý a triviální.

Bylo u vás přihlášení k aplikaci Messenger vždy bezproblémové?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)