TOPlist

Jazykové nesnáze minulostí, Překladač Google dostal novou funkci

prekladac_ico

Google včera ve svém tiskovém centru oznámil rozšíření podpory vizuálního překladu („Word Lens“) v aplikaci Překladač Google o dalších dvacet jazyků. Nás i naše čtenáře jistě potěší skutečnost, že mezi nově podporovanými je i čeština.

Nyní tedy stačí spustit aplikaci Překladač Google, zvolit vizuální překlad, namířit fotoaparát telefonu na text, který chcete přeložit, a na displeji si v reálném čase přečtete jeho český překlad. Při cestách do ciziny určitě oceníte skutečnost, že k překladu tímto způsobem není nutný přístup k Internetu (musíte mít ale v zařízení stažený slovník daného jazyka – velikost většiny balíčků se pohybuje kolem 200 až 300 MB).

Google Translate vs. “La Bamba”

Google Translate vs. “La Bamba”

Praktických využití této funkce najdete při svých dovolených i pracovních cestách do zahraničí nespočet, samotný Google uvádí jako příklady následující: „menu v restauraci, cedule na ulici, seznam surovin, návod k použití nebo tlačítko na pračce.“ Jak to celé vypadá v praxi, můžete vidět na následující animaci.

Překladač Google překládá pomocí kamery už i do češtiny Překladač Google překládá pomocí kamery už i do češtiny

Překladač Google: další novinky

Tím ale seznam novinek v poslední verzi aplikace Překladač Google nekončí. Podívejme se, co ještě lze od nové verze očekávat:

 • Rychlejší a plynulejší režim konverzace i na pomalých připojeních.
 • Režim fotoaparátu je k dispozici pro 37 jazyků.

Aplikace Překladač Google je pro Android k dispozici zcela zdarma. Dosud si ji stáhlo více než sto milionů uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,3.

Google Translate
Google Translate

Nejpřekládanější slova

Kromě informací o nové verzi Překladače Google také poprvé publikoval seznam nejpřekládanějších slov z a do češtiny. Žebříčky vypadají následovně.

Z češtiny do všech ostatních jazyků:

 1. ahoj
 2. dobrý den
 3. děkuji
 4. ano
 5. ne
 6. dobrou noc
 7. na shledanou
 8. tak
 9. miluji tě
 10. jak se máš

Z ostatních jazyků do češtiny:

 1. hello
 2. thank you
 3. hola
 4. how are you
 5. I love you
 6. awesome
 7. no
 8. te amo
 9. hallo
 10. good morning

Zdroj: Novinky ze společnosti Google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)